Následuje
Trenér roku 2019

Hudec a Smutná definitivně posílí české lyžování

Praha - České lyžování budou od nové sezony definitivně reprezentovat dvě zahraniční posily. Javorový list vymění za trikoloru kanadský sjezdař Jan Hudec a běžkyně Kateřina Smutná opustí po deseti letech vlajku Rakouska. Jejich "přestup" potvrdila lyžařská federace FIS na kongresu v mexickém Cancúnu.

Jan Hudec
zdroj: ČTK/PA/ autor: Jeff McIntosh

O příchodu Smutné a Hudce do českých reprezentací informoval lyžařský svaz už na konci května. Čtyřiatřicetiletý rodák ze Šumperka je bronzovým olympijským medailistou v superobřím slalomu z her v Soči, do týmu Kanady pro příští sezonu se však nedostal.

"Doufám, že čeští fanoušci by byli rádi, kdybych za ně odjel pár sezon. A snad úspěšných sezon, ze kterých budou mít oni i já radost," uvedl už v květnu Hudec, specialista na rychlostní disciplíny, jemuž poslední sezonu pokazila další operace kolena.

Třiatřicetiletá Smutná je rodačkou z Jablonce nad Nisou, za Rakousko startovala dvakrát na olympijských hrách a pětkrát na mistrovství světa. V poslední době jezdí úspěšně dálkové běhy.

"Jsem moc ráda, že to vyšlo. Těším se hlavně na českou partu. Věřím, že můžu holkám pomoct v tréninku, předat jim nějaké zkušenosti a motivovat je, aby se nebály tvrdě trénovat," uvedla Smutná, která už před týdnem vyrazila s českou reprezentací na soustředění do Itálie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy