Následuje
MS 2020 Itálie

Horišima vládne boulím. Vyhrál i v paralelní jízdě. Mezi ženami uspěla Laffontová

Sierra Nevada (Španělsko) – Až do mistrovství světa v Sierra Nevadě se nestalo, aby na jednom mistrovství jeden závodník vyhrál obě disciplíny jízdy v boulích. Prvním, komu se to podařilo, se stal Ikuma Horišima. Devatenáctiletý Japonec na středeční triumf v individuálním závodě navázal i v paralelní jízdě. Ženám kralovala Francouzka Perry Laffontová.

Japonec Ikuma Horišima se zlatou medailí z MS za jízdu v boulích
zdroj: ČTK/AP

Rychle jezdící Horišima porazil cestou za druhým zlatem šest soupeřů. V osmifinále vyřadil kanadského favorita Mikaela Kingsburyho. V dramatickém finále Japonec i jeho soupeř Bradley Wilson z USA upadli a Horišima zvítězil na body 20:15.

Z třetího místa se radoval švýcarský jezdec Marco Tade. Jediný český reprezentant na startu Daniel Honzig vypadl v prvním kole a obsadil 39. místo.

Stříbrná medailistka z individuální jízdy Laffontová porazila ve finále nejtěsnějším rozdílem 18:17 Kazašku Julii Galyševovou. Bronz získala Jealin Kaufová z USA.

Mezi ženami se oba boulařské závody na jednom světovém šampionátu povedlo vyhrát třem lyžařkám. Dvakrát to dokázala Norka Kari Traaová, jednou Japonka Aiko Uemuraová a Kanaďanka Jennifer Heilová.

Paralelní jízda v boulích:

Muži: 1. Horišima (Jap.), 2. Wilson (USA), 3. Tade (Švýc.), 4. Theocharis (Fr.), 5. Reiherd (Kaz.), 6. Machněv (Rus.), ...39. Honzig (ČR).

Ženy: 1. Laffontová (Fr.), 2. Galyševová (Kaz.), 3. Kaufová (USA), 4. So Či-won (Korea), 5. Pertachijová (Rus.), 6. Scanziová (Švýc.).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy