Höflové-Rieschové se znovu podařil sjezdový double a je v čele SP

Lake Louise (Kanada) – Německá lyžařka Maria Höflová-Rieschová ovládla v americkém Lake Louise i druhý sjezd během dvou dnů a dostala se do čela průběžného pořadí Světového poháru. V královské disciplíně slavila devětadvacetiletá rodačka z Garmisch-Partenkirchenu jubilejní desáté vítězství.

Maria Höflová-Rieschová
zdroj: EPA autor: Herbert Neubauer

"Bylo to těžší než včera, netrefovala jsem pokaždé ideální stopu. Po takové výhře ale stoupne sebevědomí a vše jde lépe. Díky tomu jsou rychlejší i jízdy, v nichž se člověk necítí tak dobře," uvedla Höflová-Rieschová, které se podařil sjezdový double v Lake Louise už před třemi lety. Průběžné pořadí SP vede Němka o 45 bodů před Larou Gutovou ze Švýcarska.

Na druhém místě skončila s odstupem 34 setin sekundy Tina Weiratherová. Lichtenštejnská lyžařka si tak spravila náladu po pátku, kdy byla z pátého místa diskvalifikována za to, že si nasadila chrániče paží přes kombinézu. Třetí místo obsadila Rakušanka Anna Fenningerová, která byla v pátek čtvrtá.

Výrazně si oproti prvnímu sjezdu polepšila americká hvězda Lindsey Vonnová. Čtyřnásobná vítězka seriálu, jež se v pátek vrátila do kolotoče SP po těžkém zranění kolena čtyřicátým místem, dojela jedenáctá.

Klára Křížová znovu nebodovala a obsadila 43. pozici. Šárka Strachová byla předposlední pětapadesátá.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Ženy - sjezd: 1. Höflová-Rieschová (Něm.) 1:55,09, 2. Weiratherová (Licht.) -0,34, 3. Fenningerová (Rak.) -0,47, 4. Kaufmannová-Abderhaldenová (Švýc.) -0,83, 5. E. Fanchiniová (It.) -0,84, 6. Mazeová (Slovin.) -0,91, 7. Hütterová (Rak.) -0,99, 8. Klingová (Švéd.) -1,00, 9. Gisinová (Švýc.) -1,04, 10. Görglová (Rak.) -1,08, ...43. Křížová -3,11, 55. Strachová (obě ČR) -5,08.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 3 z 9 závodů): 1. Höflová-Rieschová 236, 2. E. Fanchiniová 165, 3. Weiratherová 160, 4. Kaufmannová-Abderhaldenová 159, 5. Fenningerová 155, 6. Gutová (Švýc.) 146.

Průběžné pořadí SP (po 7 ze 34 závodů): 1. Höflová-Rieschová 393, 2. Gutová 346, 3. Fenningerová 285, 4. Weiratherová 265, 5. Mazeová 210, 6. E. Fanchiniová 165, ...82. Dubovská (ČR) 3.