Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Hlavně zůstat veselá a naučit se odpočívat, přeje si Samková

Praha - Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková už má za sebou první závody, byť jen na úrovni Evropského poháru na ledovci. Světová série se totiž vinou nedostatku sněhu ruší, a tak Samková nastoupí do sezony rovnýma nohama až na mistrovství světa v lednu v Kreischbergu. Doufá teď, že v Čechách napadne sníh, aby mohla po Novém roce zůstat doma a trénovat. A její novoroční předsevzetí koresponduje s její povahou - chce se naučit hodně odpočívat a stále se usmívat.

Eva Samková
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Samková nehledá problémy tam, kde nejsou. Že nepoměří síly se zámořskými soupeřkami před MS, jí nevadí. "Jsou pořád stejně dobré, ale já s tím nemám problém," prohlásila.

Na ledovci Pitztal si už alespoň zazávodila na trati, jeden Evropský pohár vyhrála a v druhém úmyslně odstartovala později, aby se naučila předjíždět. "No, dařilo se mi to, ale bylo vidět, že v tom nejsem úplně zběhlá. To víte, jezdím pořád první," žertovala trojnásobná juniorská mistryně světa, která bude v Kreischbergu útočit na první seniorský titul.

Testy v posilovně dopadly dobře

Celé léto laborovala se zdravím, na jaře si zlomila kotník, který si v létě ještě znovu poranila. Nyní už je ale v pořádku. "Myslím, že je to dobré. Trochu zpoždění v tréninku mám, nejsem tak silná, ale teď jsem měla testy v posilovně a dopadlo to dobře," vyprávěla na vyhlášení ankety Sportovec roku. "Takže já nemám žádný problém, hlavně se musím naučit víc odpočívat a zůstat stále veselá," prohlásila s úsměvem.

Letošní olympijský úspěch se projevil na jejím týmu, který se rozrostl, má víc prostředků a začal fungovat nezávisle na lyžařském svazu. "Ale není to tak, že bych měla neomezené možnosti. Pořád jsme ještě malý tým oproti těm nejlepším," podotkla. "Nejsme Rusové, kterým to je jedno. Vždycky se přidružíme k někomu, pomáháme si navzájem a držíme hubu a krok, aby nás nechali v tratích jezdit zadarmo," pokračovala. "Takže snad napadne brzy sníh, abychom mohli jezdit v Čechách," dodala.

Je nám líto, video expirovalo.
Samková: Olympiáda byla stěžejním zážitkem

Olympijské propriety nejsou tím, na čem by si zakládala. I proto svou olympijskou bundu ze Soči, kterou v euforii obrátila naruby zlatou podšívkou, vydražila. "Měla jsem dvě, možná jsem vydražila obě," nemohla si ani vzpomenout. Několik dní si dokonce nebyla jistá, kde má olympijskou medaili. "Volala jsem sestře na tajňačku, aby zjistila, jestli není u dědy, ten ji pořád někde ukazuje. Naštěstí byla," vyprávěla Samková. "Jelenovi (trenér Jelínek) jsem to nemohla říct, ten by mě zabil," smála se.

Vánoce stráví s rodinou v Krkonoších, pojede i k babičce do Litoměřic. "Ona má doma slepice, tak nikam nechce jezdit, musíme za ní," líčila s úsměvem. "Na Štědrý den budeme s bratranci, přijedou i nějací další známí, bude plnej barák, ale to mě baví," prohlásila. Kde stráví Silvestra, to ještě neví. "Poslední dva roky jsem byla doma, koukala jsem se na televizi, ale tenhle rok jsem pozvaná do Rakouska a do Pece pod Sněžkou, tak se rozhoduju," dodala.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy