Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bikemaraton Drásal České spořitelny

Hadrava: V Baku jsme byli jako doma. I Ázerbájdžánci skandovali naše jména

Praha – Na Evropské hry odjížděli s tím, že chtějí především postoupit ze skupiny a pak se uvidí. Tento plán plážoví volejbalisté Jan Hadrava a Přemysl Kubala v Baku nejenže splnili, ale hodně překonali. Do Česka se vrátili s bronzem a nyní už se jejich pozornost upíná k dalším cílům. Ten hlavní je kvalifikace na olympiádu v příštím roce.

Plážoví volejbalisté Jan Hadrava (vlevo) a Přemysl Kubala s bronzem z Evropských her
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Čtyřiadvacetiletý Hadrava, který hraje i šestkový volejbal ve francouzském Nantes, se dal dohromady s jednačtyřicetiletým Kubalou teprve před rokem, ale jejich spolupráce funguje na výbornou, což ukázali právě v Baku, kde dosáhli na největší úspěch své kariéry.

"Dobře se doplňujeme. Já mám to mládí, on zase zkušenost. Někdy jsem sice viděl, že to má těžké, protože už bylo znát, že se v některých zápasech necítil fyzicky zcela fit. Naštěstí jsme ale bojovali o každý míč a zvládli jsme to," prozradil Hadrava. 

České duo mohlo dosáhnout i na cennější medaili, jenže v semifinále narazilo na lotyšský pár Martins Plavinš, Haralds Regža, který nakonec slavil celkové vítězství. Hadrava uznal, že Lotyši byli herně i fyzicky nad jejich síly, ale Češi si nakonec spravili chuť na Švýcarech Gabrielu Kisslingovi a Alexejovi Strasserovi.

K tomu jim pomohli i výborní fanoušci na stadionu pro plážový volejbal, kde Čechům fandili nejen jejich krajané, ale i Ázerbájdžánci. "Oni dokonce skandovali naše jména, jelikož jeden z organizátorů turnaje je Čech a on jim řekl, co na nás mají křičet, takže to bylo dojemné a vtipné. Připadali jsme si tam jak na domácí půdě," uznal Hadrava, jenž doufá, že úspěšné vystoupení českému duu pomůže i do dalších měsíců.

"Jsem rád, že se nám to podařilo. Teď na to musíme navázat a potvrdit tu medali. Chceme se dostat na mistrovství Evropy, které se koná na začátku srpna a uhrát tam nějaký solidní výsledek. Rádi bychom také uspěli na mistrovství republiky," řekl velký český talent českého volejbalu.

Je nám líto, video expirovalo.
Hadrava po Baku: Hlavním cílem pro nás je kvalifikace na olympiádu

Největším cílem českého páru však zůstávají olympijské hry konané v roce 2016 v Riu a Hadrava s Kubalou mají dva způsoby, jak se na ně dostat.

"Jedna z možností je se probojovat do World Tour. Takže potřebujeme uhrát nějaký solidní výsledek, abychom poskočili v žebříčku. Tím pádem bychom měli umožňěný start na dalších turnajích World Tour, grandslamech apod. Další možnost je Kontinentální pohár," dodal Hadrava.

České duo tak čeká perný rok. Pokud ovšem naváže na výkony z Baku, jejich šance na vytoužený turnaj pod olympijskými kruhy nejsou vůbec zanedbatelné.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy