FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Guay po letech znovu zvítězil, Bank byl ve sjezdu až v šesté desítce

Val Gardena (Itálie) - Takřka čtyřleté čekání na vítězsví ve světovém poháru ukončil kanadský sjezdař Eric Guay. V cíli byl o dvanáct setin rychlejší než druhý Nor Kjetil Jansrud. Jediný český lyžař na startu italského podniku Ondřej Bank skončil na 52. místě.

Tři nejrychlejší z Val Gardeny - Jansrud, Guay a Clarey
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Dvaatřicetiletý Guay si dojel pro své čtvrté vítězství kariéry a vůbec první od roku 2010. Druhý skončil Kjetil Jansrud, třetí Johan Clarey z Francie zaostal celkem o 24 setin. Bank na vítěze ztratil 4,29 sekundy a od bodované třicítky ho dělilo 1,78 sekundy.

Eric Guay:

"Musel jsem hodně riskovat, protože Jansrud jezdí opravdu dobře. Přes léto jsem vůbec netrénoval, pak jsem se podrobil operaci a na lyže jsem se postavil až v listopadu."

Čtvrtou příčku obsadil Aksel Lund Svindal z Norska a upevnil si vedení v průběžném pořadí SP. Na kontě má 510 bodů a před rakouským slalomářem Marcelem Hirscherem vede o 175 bodů.

Guay měl vítězství ve Val Gardeně na dosah i loni. Kanadský reprezentant tehdy dlouho vedl, po náhlé změně počasí ho ale nečekaně přeskočili outsideři Američan Steve Nyman se Slovincem Rokem Perkem. "Před rokem jsem si už myslel, že mám výhru v kapse, ale počasí všechno změnilo. Tím samozřejmě nechci nijak snižovat Steveův a Perkův výkon," uvedl.

Závod SP v sjezdovém lyžování ve Val Gardeně (Itálie):

Muži - sjezd: 1. Guay (Kan.) 1:56,65, 2. Jansrud (Nor.) -0,12, 3. Clarey (Fr.) -0,24, 4. Svindal (Nor.) -0,29, 5. Miller (USA) -0,39, 6. Küng (Švýc.) 0,63, 7. Osborne-Paradis (Kan.) -0,90, 8. Heel (It.) -0,86, 9. Hudec (Kan.) -0,90, 10. Fill (It.) 0,92, ...52. Bank -4,29.

Průběžné pořadí sjezdu (po 3 ze 7 závodů): 1. Svindal 200 b., 2. Guay 147, 3. Paris (It.) 129, 4. Jansrud 112, 5. Clarey 109, 6. Fill 108, ...40. Bank 1.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 35 závodů): 1. Svindal 510, 2. Hirscher (Rak.) 335, 3. Ligety (USA) 269, 4. Küng 246, 5. Miller 230, 6. Jansrud 229, ...79. Krýzl 17, 100. Bank 7.