Následuje
Branky, body, vteřiny

Grohové unikly v Miláně body jen těsně

Milán - Sprinty Světového poháru v běhu na lyžích volnou technikou v Miláně vyhráli Švédka Ida Ingemarsdotterová a Nor Eirik Brandsdal. Čeští lyžaři neprošli kvalifikací. Nejblíže postupu byla Karolína Grohová, která obsadila 32. místo. Účast ve čtvrtfinále jí unikla o 25 setin sekundy.

Lyžařský sprint
zdroj: ČTK/AP autor: Arno Balzarini

Jednadvacetiletá reprezentantka tak přišla o šanci poprvé v sezoně bodovat. Na body ve Světovém poháru při čtyřech dosavadních startech dosáhla jen loni v lednu ve sprintu v Liberci. "Bylo to opravdu blízko. Už byla rozježděná trať, asi jsem zajela někde do hlubšího," uvedla Grohová v tiskové zprávě. "Jela jsem, co jsem mohla. Ty nejlepší sprinterky jsou sice ještě jinde, ale postupovat do třicítky se dá, a pak už se může přihodit cokoliv," míní.

Při neúčasti řady elitních závodníků, kteří dali po náročné Tour de Ski přednost odpočinku, vybojovala Ingemarsdotterová svůj první triumf ve Světovém poháru. Šestadvacetiletá Švédka ve finále porazila o dvě desetiny sekundy Američanku Kikkan Randallovou, která jako jedna z popředí Světového poháru v Itálii startovala. Díky zisku 80 bodů si upevnila průběžnou čtvrtou příčku a pojistila si vedení v celkové klasifikaci sprintu. Brandsdal si doběhl v milánském parku pro druhé vítězství v kariéře, před rokem ovládl klasický sprint v estonském Otepää.

Pětadvacetiletý lyžař odsunul ve finále na druhé místo o dvě desetiny Němce Josefa Wenzla. Pohárové hodnocení sprintu dál vede Rus Alexej Petuchov, který dnes upadl v cílové rovince a skončil pátý. V kvalifikaci mužů skončil Aleš Razým na 46. příčce, Dušan Kožíšek zaběhl 55. a Jan Bartoň 57. čas. "Kluci nezajeli dobře, už od pohledu se mi to nelíbilo. Chyběla jim dynamika, jiskra," uvedl trenér sprinterů Václav Korunka. "Přitom v týdnu v Harrachově na rychlém tréninku vypadali dobře, jenže to bylo v přírodě. Městské sprinty jsou úplně něco jiného," konstatoval.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy