Buly - debata expertů

Goggiaová byla v super-G o čtyři setiny rychlejší než Vonnová

Čongson (Korea) - Italka Sofia Goggiaová vyhrála na Světovém poháru v korejském Čongsonu. V super-G porazila druhou Lindsay Vonnovou o pouhé čtyři setiny. Třetí skončila Ilka Štuhecová.

Sofia Goggiaová
zdroj: ČTK/DPA

Goggiaová předčila Vonnovou o čtyři setiny. "Ta trať tady se mi opravdu líbí. Snažila jsem se jet, co to šlo. Moc pro mě tohle vítězství znamená," řekla čtyřiadvacetiletá Italka.

Vonnová opět těsně nedosáhla na 78. triumf v kariéře. "Těch pár setin mě samozřejmě mrzí. Ale vím, že mám na to, abych vyhrávala. Jsem si jistá, že příští rok na olympiádě mi to ty setinky vrátí," uvedla královna rychlostních závodů. "Hlavní po tomhle víkendu je, že si na tom kopci věřím. Líbí se mi. Vím, že tu můžu jezdit rychleji," dodala.

Třetí Štuhecová zaostala za vítězkou o 53 setin. Na prvním místě pořadí superobřího slalomu vystřídala Tinu Weiratherovou z Lichtenštejnska, která byla devátá. Má před ní náskok 15 bodů. Slovinská hvězda této sezony vévodí také hodnocení sjezdu. "Vím, že to pro mě vypadá slibně, ale v obou disciplínách nás čeká ještě jeden závod. Musím si to vybojovat, vydat se na maximum," uvedla Štuhecová.

SP ve sjezdovém lyžování v Čongsonu (Korea):

Ženy - super-G: 1. Goggiaová (It.) 1:20,35, 2. Vonnová (USA) -0,04, 3. Štuhecová (Slovin.) -0,51, 4. Brignoneová (It.) -0,80, 5. Fluryová (Švýc.) -0,97, 6. Rossová (USA) -1,25, 7. Rebensburgová (Něm.) -1,26, 8. Schmidhoferová (Rak.) -1,28, 9. Weiratherová (Licht.) -1,32, 10. Curtoniová (It.) -1,36.

Průběžné pořadí super-G (po 6 ze 7 závodů): 1. Štuhecová 350, 2. Weiratherová 335, 3. Gutová (Švýc.) 300, 4. Curtoniová 245, 5. Goggiaová 240, 6. Venierová (Rak.) 233, ...37. Ledecká 24.

Průběžné pořadí SP (po 31 ze 37 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 1323, 2. Štuhecová 1145, 3. Gutová 1023, 4. Goggiaová 1021, 5. Worleyová (Fr.) 736, 6. Weiratherová 669, ...26. Strachová 282, 75. Ledecká 61, 104. Pauláthová 14, 106. Dubovská 13, 119. Klicnarová 5.