MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Frenzel to dokázal. Pátým vítězstvím se stal novým rekordmanem sportu

Schonach (Německo) - Pátý triumf a nový rekord. Eric Frenzel zpečetil na domácí půdě v Schonachu další výtečnou sezonu a stal se popáté vítězem Světového poháru v Severské kombinaci. Druhý v celkové klasifikaci skončil Johannes Rydzek, který sezonu zakončil devátou příčkou.

Eric Frenzel
zdroj: ČTK/DPA autor: Patrick Seeger

Rydzekovi vyšel lépe skok a do běžecké části odstartoval druhý s půlminutovým náskokem před Frenzelem, který byl na můstku osmý. Dlouho se držel v čele, nakonec ho ale osmadvacetiletý krajan po osmi kilometrech dostihl a Rydzekovi v závěru došly síly. Na devátém místě ztratil téměř půl minuty.

Frenzel vybojoval 41. vítězství v SP v kariéře a od rekordmana Hannu Manninena z Finska ho dělí sedm triumfů. Francoise Brauda z Francie porazil o 7,7 sekundy. Třetí skončil Japonec Akito Watabe.

Frenzelovo vítězství korunovalo sezonu, v níž němečtí reprezentanti suverénně dominovali. Včetně mistrovství světa vyhráli 23 z 25 individuálních závodů, jejich nadvládu dokázal dvěma vítězstvími narušit jen Watabe.

Miroslav Dvořák si v běžecké části oproti skoku o místo pohoršil a uzavřel sezonu na 42. příčce. Martin Zeman, jenž byl po skoku předposlední, desetikilometrovou trať nedokončil.

V posledním závodu sezony nestartoval Tomáš Portyk, který si při pádu v sobotní soutěži poranil kotník a vynechal už i běžeckou část předposlední soutěže. "Můj kotník není ve stavu 100%," uvedl Portyk.

Závod SP v severské kombinaci v Schonachu (Německo):

1. Frenzel (Něm.) 28:49,7, 2. Braud (Fr.) -7,7, 3. A. Watabe (Jap.) -11,2, 4. Hirvonen -12,2, 5. Herola (oba Fin.) -14,0, 6. Gruber (Rak.) -16,8, 7. Andersen (Nor.) -18,7, 8. Geiger -21,5, 9. Rydzek (oba Něm.) -27,6, 10. Krog (Nor.) -28,8, ...42. Dvořák -2:55,7, Zeman nedokončil.

Konečné pořadí SP (po 23 závodech): 1. Frenzel 1734, 2. Rydzek 1609, 3. A. Watabe 1086, 4. Riessle 1069, 5. Kircheisen (oba Něm.) 748, 6. Seidl (Rak.) 719, ...37. Portyk 103, 41. Dvořák 82, 64. Pažout 4.