Dohráno

Frenzel si přiblížil triumf v SP, české trio se vešlo do třicítky

Lahti (Finsko) - První závod světového poháru v severské kombinaci po mistrovství světa vyhrál v Lahti šampion ze soutěže na velkém můstku Eric Frenzel. Kompletní české trio se v Lahti vešlo do třicítky. Vedle dvacátého Tomáše Slavíka bodovali ještě šestadvacátý Pavel Churavý a osmadvacátý Miroslav Dvořák.

Eric Frenzel
zdroj: ČTK/AP

Čtyřiadvacetiletý Němec Frenzel si v běžecké části polepšil ze čtvrté pozice po skoku a vyhrál s náskokem 10,1 sekundy před Akitem Watabem. Také další dvě příčky dnes patřily Japoncům - třetí skončil Taihei Kato, čtvrtý byl mladší z bratrů Watabeů Jošito.

Dvojnásobný mistr světa Frenzel se pátým vítězstvím v sezoně výrazně přiblížil svému prvnímu zisku velkého křišťálového glóbu za celkové prvenství v SP. Dva závody před koncem vede o 186 bodů před šampionem z předchozích tří let Jasonem Lamym Chappuisem, jenž byl dnes až šestnáctý.

V sobotu se ve Finsku jede týmový sprint, finále SP je na programu příští víkend na Holmenkollenu v Oslu.

Výsledky SP v severské kombinaci v Lahti

1. Frenzel (Něm.) 24:48,2, 2. A. Watabe -10,1, 3. Kato -12,9, 4. J. Watabe (všichni Jap.) -16,6, 5. Rydzek (Něm.) -26,3, 6. Klemetsen (Nor.) -29,6, 7. Fletcher (USA) -34,4, 8. Bieler (Rak.) -39,6, 9. Edelmann (Něm.) -42,5, 10. Kokslien (Nor.) -45,3, ...20. Slavík -1:45,4, 26. Churavý -1:59,3, 28. Dvořák (všichni ČR) -2:14,5.

Průběžné pořadí SP (po 15 z 17 závodů): 1. Frenzel 854 b., 2. Lamy Chappuis (Fr.) 668, 3. A. Watabe 591, 4. Gruber (Rak.) 586, 5. Moan (Nor.) 559, 6. Edelmann 483, ...9. Dvořák 332, 30. Slavík 121, 35. Churavý 72.