MČR v půlmaratonu

Frenzel je počtvrté v řadě vítězem Seefeld-Triple

Seefeld (Rakousko) - Německý sdruženář Eric Frenzel vyhrál čtvrtý rok po sobě prestižní Seefeld-Triple. Nejlepší český závodník Tomáš Portyk obsadil na závěr třídílného miniseriálu 24. místo.

Frenzel zvítězil v závodu suverénně o 30 sekund před svým krajanem a velkým rivalem Johannesem Rydzekem. Třetí skončil s odstupem více než minuty a čtvrt domácí Rakušan Bernhard Gruber.

Frenzel prohrál v pátek a sobotu s Rydzekem těsně ve spurtu, vítězství si však schoval na rozhodující závod série. Díky zisku 200 bodů se vrátil do čela průběžného pořadí Světového poháru a stále může doufat, že jako první muž v historii ovládne celkové hodnocení pětkrát za sebou.

Výhrou v závodě, který tvořil dvoukolový skok a běh na 15 km, prodloužil Frenzel vítěznou sérii svého reprezentačního týmu. Němci ovládli všech patnáct individuálních závodů v sezoně, z toho sedm Frenzel a šest Rydzek.

Loňský juniorský mistr světa Portyk vybíhal do své slabší disciplíny běhu jako dvaadvacátý a o dvě místa si pohoršil. Druhý český sdruženář Miroslav Dvořák poté, co v sobotu nenastoupil do běhu, už dnes nestartoval.

SP v severské kombinaci v Seefeldu (Rakousko):

1. Frenzel 37:32,2, 2. Rydzek (oba Něm.) -30,5, 3. Gruber -1:18,6, 4. Seidl (oba Rak.) -1:19,1, 5. Costa (It.) -2:18,2, 6. Riessle (Něm.) -2:19,0, 7. Krog (Nor.) -2:42,0, 8. Herola (Fin.) -2:42,3, 9. A. Watabe (Jap.) -2:42,6, 10. Kircheisen (Něm.) -2:55,8, ...24. Portyk -5:38,6.

Průběžné pořadí SP (po 15 z 22 závodů): 1. Frenzel 1224, 2. Rydzek 1190, 3. Riessle 839, 4. A. Watabe 588, 5. Kircheisen 540, 6. Seidl 446, ...34. Dvořák 82, 35. Portyk 81, 51. Pažout 4.