Formu z Her si drží i ve SP. Sdruženář Rydzek kraloval během závodu v Lahti

Na olympijských hrách vybojoval dvě zlaté medaile a formu z Her si Johannes Rydzek přenesl také do Světového poháru. Německý sdruženář ve finském Lahti nedal soupeřům šanci a slavil vítězství. Šestadvacetiletý lyžař porazil krajana Vinzenze Geigera a vybojoval druhé vítězství v sezoně. Třetí byl v těsném doběhu Nor Jörgen Graabak.

Německý sdruženář Johannes Rydzek
zdroj: Reuters/ Lehtikuva/ autor: Markku Ulander

Lepší ze dvou českých reprezentantů na startu Jan Vytrval obsadil 42. místo. Bronzový medailista z letošního juniorského mistrovství světa doběhl s odstupem 4:02,2 minuty za vítězem. Martin Zeman skončil na 47. místě se ztrátou přes pět minut.

První dvě místa obsadili Němci v závodě SP potřetí v tomto ročníku. Rydzek, jenž v Pchjongčchangu vyhrál závod na velkém můstku a soutěž družstev, vyběhl dnes ve Finsku na trať 10 km ze sedmého místa po skoku. V cíli měl před krajanem Geigerem, jenž byl na ZOH rovněž členem vítězného německého týmu, náskok 3,4 sekundy. Třetí Graabak, jenž byl na můstku druhý, prohrál závěrečný spurt o pět desetin.

Lídr průběžného pořadí Akito Watabe sice v Lahti dominoval skokanské části, v běžecké stopě ale vedení neudržel a skončil pátý. Hodnocení SP vede o 51 bodů před v Lahti až sedmnáctým Norem Janem Schmidem, Rydzek na třetím místě ztrácí 350 bodů.

SP v severské kombinaci v Lahti:

1. Rydzek 24:51,6, 2. Geiger (oba Něm.) -3,4, 3. Graabak (Nor.) -3,9, 4. Hirvonen (Fin.) -4,5, 5. A. Watabe (Jap.) -7,3, 6. Andersen (Nor.) -10,1, 7. Braud (Fr.) -10,4, 8. Greiderer -11,7, 9. Denifl -23,7, 10. Gruber (všichni Rak.) -34,0, ...42. Vytrval -4:02,2, 47. Zeman (oba ČR) -5:20,7.

Průběžné pořadí SP (po 15 z 22 závodů): 1. A. Watabe 950, 2. Schmid (Nor.) 899, 3. Rydzek 600, 4. Graabak 588, 5. Riessle (Něm.) 551, 6. Andersen 492, ...23. Portyk 164, 51. Dvořák (oba ČR) 18.