Následuje
ODM 2020: Studio

Feuz potvrdil papírové předpoklady, Švýcar na MS ovládl zkrácený sjezd

Svatý Mořic – Sázkové kanceláře mu věštily vítězství a Beat Feuz je nezklamal. Švýcarský lyžař se stal na mistrovství světa ve Svatém Mořici novým mistrem světa ve sjezdu, který byl kvůli problémům s počasím zkrácen. Domácí závodník tak dokonale oslavil sobotní třicáté narozeniny. Stříbro získal vítěz středečního superobřího slalomu Erik Guay z Kanady, bronz má Rakušan Max Franz.

Švýcar Beat Feuz
zdroj: REUTERS autor: Dominic Ebenbichler

Feuz získal první mistrovský titul v kariéře a navázal na bronz ze sjezdu na předchozím šampionátu v Beaver Creeku. Pětatřicetiletý Guay, jenž má ve sbírce zlato ve sjezdu z MS 2011, dnes na vítěze ztratil 12 setin sekundy. Franz za Feuzem zaostal o 37 setin a o dvě setiny odsunul na čtvrté místo obhájce titulu Patricka Künga ze Švýcarska a norského spolufavorita Kjetila Jansruda, kteří měli stejný čas.

Čeští lyžaři dopadli ještě hůř než v super-G, kde byl nejlepší Hudec na 32. místě. Dnes bývalý kanadský reprezentant obsadil 39. pozici s odstupem 3,18 za Feuzem. Ondřej Berndt skončil třiačtyřicátý, Jan Zabystřan byl hned za ním a Filip Forejtek sedmačtyřicátý.

Beat Feuz: "Je neuvěřitelné, že se mi to povedlo zrovna doma ve Švýcarsku. Dnes jsem se cítil dobře, ale do cíle mě dohnali fanoušci."

Hudec neskrýval zklamání. "Neříkám, že jsem měl být na bedně, ale mělo to být o sekundu, možná o sekundu a půl lepší," řekl. Nebyl spokojený s lyžemi. "Jsem z toho zoufalý. Každopádně se budu snažit s tím něco udělat," uvedl. "Kombinace je pro mě hlavní a pak mě čeká mistrovství světa juniorů, to je letos hlavní," řekl devatenáctiletý Zabystřan.

Závod v královské disciplíně se měl jet už v sobotu, ale kvůli mlze byl odložen. Ani tentokrát neabsolvovali lyžaři celou trať, vinou špatné viditelnosti přišli o prudkou úvodní pasáž zvanou "Volný pád" a startovali z nižší polohy určené pro sjezd do kombinace. Feuzova největší dosažená rychlost 119 km/h sice byla nižší než u soupeřů, dokázal si však udržet rychlost v technické pasáži zhruba v polovině trati.

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici:

Sjezd: Muži: 1. Feuz (Švýc.) 1:38,91, 2. Guay (Kan.) -0,12, 3. Franz (Rak.) -0,37, 4. Jansrud (Nor.) a Küng (Švýc.) oba -0,39, 6. Kilde (Nor.) -0,49, 7. Kline (Slovin.) -0,52, 8. Sander (Něm.) -0,56, 9. Fill (It.) -0,65, 10. Roger (Fr.) -0,82, ...39. Hudec -3,18, 43. Berndt -4,18, 44. Zabystřan -4,36, 47. Forejtek (všichni ČR) -6,06.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy