Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Chrudim - SK Interobal Plzeň

Festival Sportfilm vyhrál Ondříčkův "Zátopek", uspěl i dokument Skialpem to začalo

Liberec – Česká televize opět potvrdila, že v oboru dokumentárních filmů představuje špičku. Ze 30 snímků, které soutěžily na 19. ročníku libereckého festivalu Sportfilm, vzniklo 20 z nich ve spolupráci s ČT, z toho čtyři své kategorie ovládly.

Je nám líto, video expirovalo.
Festival sportovních filmů v Liberci vyhrál Ondříčkův dokument "Zátopek"

Komentátor Jiří Holzel získal ocenění na Sportfilm festivalu už potřetí, tentokrát uspěl v kategorii metodické a vzdělávací snímky se seriálem Skialpem to začalo.

Porotci ocenili 4. díl první řady, ve kterém se se spoluautorkou dokumentu, meteoroložkou Alenou Zárybnickou, vydal poznávat kouzla skialpinismu do Norska.

"Naším záměrem bylo představit tento sport i lidem z nižších poloh, protože na horách se víc ví, co jsou skialpové lyže, jak na nich chodit a jak na nich jezdit," uvedla Zárybnická. Druhou řadu seriálu bude vysílat ČT sport od 19. listopadu.

Hlavní cenu získal dokument Davida Ondříčka Zátopek. "Ten film je moje pocta Emilu Zátopkovi a poselství budoucím generacím, kdo to Zátopek byl," řekl Ondříček.

"Viděl jsem pamětníky, kteří se se Zátopkovými znali, mohl jsem si několikrát promluvit s paní Danou, takže pro mě to byl obrovský zážitek," dodal oceněný režisér.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články