Následuje
Hokej den poté

Famózní začátek sezony - Březina poprvé triumfoval v Grand Prix

Ontario (USA) - Krasobruslař Michal Březina vyhrál Americkou brusli a poprvé triumfoval v závodu Grand Prix. Ve volné jízdě udržel průběžné vedení z pátečního krátkého programu, druhého Belgičana Kevina van der Perrena porazil o 3,52 bodu. Třetí skončil vicemistr světa Japonec Takahiko Kozuka.

Michal Březina
zdroj: ISIFA/EPA

Březina zvládl v Ontariu výborně a čistě krátký program, v němž se přiblížil osobnímu rekordu a vedl před Kozukou o více než osm bodů. Ani ve volné jízdě sice čtvrtý muž z posledních dvou mistrovství světa nezařadil plánovaný čtverný skok a při trojitém lutzu - posledním trojitém skoku v programu - upadl, i tak ale vedoucí pozici udržel a na prahu sezony prokázal výbornou formu.

V seriálu Grand Prix, v němž loni jednadvacetiletý brněnský rodák vinou zranění nestartoval, se dostal na stupně vítězů podruhé v kariéře. Před dvěma lety na NHK Trophy v Naganu skončil třetí. Prvenstvím na Americké brusli napodobil Tomáše Vernera, který vyhrál loni v listopadu v Moskvě.

Ve volné jízdě Březina předvedl celkem šest trojitých skoků, čtverný ale americkému publiku neukázal. Do jízdy pro novou sezonu přitom zapracoval čtverného toeloopa a salchowa. Kozuka volnou jízdu nezvládl a po pádech ho předstihl Van der Perren, dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství Evropy.

Výsledky Americké brusle

1. Březina (ČR) 216,00 b.,

2. Van der Perren (Belg.) 212,48,

3. Kozuka Jap.) 212,09.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy