Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Evropskými tanečními mistry na ledě jsou Francouzi

Bern - Evropský titul v kategorii tanečních párů poprvé v kariéře získali Francouzi Nathalie Pechalatová a Fabian Bourzat. Na krasobruslařském šampionátu v Bernu v celkovém součtu porazili o více než šest bodů Rusy Jekatěrinu Bobrovovou a Dmitrije Solovjova. Prvního titulu se dočkali po jedenácti letech společné kariéry. Bronz získali britští sourozenci Sinead a John Kerrovi. Čeští reprezentanti Lucie Myslivečková a Matěj Novák při debutu na evropském šampionátu uzavřeli první desítku.

Přítelkyně českého krasobruslaře Tomáše Vernera Pechalatová měla s Bourzatem na kontě už tři čtvrtá místa z velkých akcí, ale na velkou medaili dosud čekala marně. Do volných tanců Francouzi nastupovali z vedoucí pozice a uzavírali celý program, ale nervozita z nové situace na nich nebyla znát. Na hudbu z filmů Charlieho Chaplina předvedli precizní výkon a poprvé v kariéře dostali za volný tanec více než sto bodů.

Stříbrní Rusové Bobrovová a Solovjov jsou naopak představiteli nastupující generace. Juniorští mistři světa z roku 2007 na seniorském evropském šampionátu debutovali loni devátým místem, letos už se radují z medaile. Druhou pozici po krátkém tanci udrželi navzdory partnerovu zaváhání v úvodních twizzlech.

Sourozenci Kerrovi si ve dvaatřiceti a třiceti letech vylepšili o osm bodů osobní rekord za volný tanec. Jejich lyrické vystoupení na klasickou hudbu jim přineslo druhou bronzovou medaili v kariéře, tu první získali na mistrovství Evropy před dvěma lety.

Češi si vytvořili osobní rekord

Myslivečková s Novákem zvolili pro volný tanec směs moderních rytmů. Partnerka zaváhala hned při úvodní řadě twizzlů, kdy nemohla najít rovnováhu a ztratila rychlost, ale její další výkon to neovlivnilo. I s krvavým šrámem na holeni společně s Novákem předvedli temperamentní vystoupení, v němž si známkou 80,98 bodu vytvořili nový osobní rekord.

Taneční páry - konečné pořadí:

1. Pechalatová, Bourzat (Fr.) 167,40,

2. Bobrovová, Solovjov (Rus.) 161,14,

3. Kerrová, Kerr (Brit.) 157,49,

4. Ilinychová, Kacalopov (Rus.) 153,48,

5. Faiellaová, Scali (It.) 145,92,

6. Rjazanovová, Tkačenko (Rus.) 145,05,

...10. Myslivečková, Novák (ČR) 135,35.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy