Paralympijský magazín

Erbenová ve Finsku vybojovala titul mistryně světa v zimním triatlonu

Jamijärvi (Finsko) - Helena Erbenová se stala mistryní světa v zimním triatlonu. V Jamijärvi ve Finsku se závodilo na tratích šest kilometrů běhu, 12 kilometrů jízdy na horském kole a deset kilometrů běhu na lyžích. Bývalá lyžařská reprezentantka rozhodla o svém triumfu nástupem půl kilometru před cílem.

Ilustrační fotografie
zdroj: Getty Images autor: Camilla Stoddart

Třiatřicetiletá Erbenová vyhrála před třemi týdny v Itálii evropský šampionát, dnes ale měla cestu ke zlatu mnohem náročnější. Úvodní běh zvládla nejrychleji, po cyklistické části ale ztrácela na vedoucí Norku Borghild Lovsetovou dvě minuty.

Na běžkách však česká reprezentantka opět potvrdila svou dominanci. Náskok Lovsetové smazala a půl kilometru před cílem setřásla i Finku Maiju Oravamäkiovou. Obhájkyně loňského stříbra Šárka Grabmüllerová skončila s čtyřminutovým odstupem čtvrtá. Mezi muži byl Pavel Jindra patnáctý, vyhrál Rus Pavel Andrejev.

MS v zimním triatlonu v Jamijärvi (Finsko):

Muži: 1. Andrejev (Rus.) 1:19:28, 2. Antonioli (It.) -16, 3. Svanebo (Švéd.) -54, ...15. Jindra (ČR) -7:27.

Ženy: 1. Erbenová (ČR) 1:36:51, 2. Oravamäkiová (Fin.) -9, 3. Lovsetová (Nor.) -13, 4. Grabmüllerová (ČR) -4:00.