Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Erbanová míří za oceán, ze čtyřboje přepne na sprinty

Heerenveen (Nizozemsko)/Brusel - Českou rychlobruslařku Karolínu Erbanovou po mistrovství Evropy ve víceboji, na němž skončila dvanáctá, čeká namáhavý přelet přes oceán a severoamerická túra. Už dnes se přesouvá do Calgary, kde se v pátek a sobotu uskuteční světový pohár na sprinterských tratích, kterému nečekaně kraluje. Poté se 26. a 27. ledna představí v Salt Lake City na sprinterském mistrovství světa.

Karolína Erbanová
zdroj: ČTK

Před světovým šampionátem se ale chce po náročném víkendu v nizozemském Heerenveenu, kde na mistrovství Evropy ve víceboji dvanáctým místem vylepšila loňskou osmnáctou příčku, hlavně v klidu aklimatizovat a odpočinout si.

"Mně vždycky chvíli trvá, než se po nějaké pauze trochu rozkoukám. Tak doufám, že když jsem teď byla na ledě, tak se do toho srovnám rychle," řekla Erbanová ještě v Heerenveenu.

Na ME ve víceboji zvítězila na pětisetmetrové trati a na 1500 metrů byla jedenáctá, s čímž byla stejně jako trenér Petr Novák spokojená. To už se tak úplně nedá říct v případě Erbanové o výsledku na tříkilometrové trati, kde nakonec skončila díky času 4:27,89 na 22. pozici. Přestože to není její oblíbená trať a hodlá se dále věnovat hlavně sprintům, chtěla by ji pravidelně zajíždět někde kolem 4:22.

Erbanová chce být od desítky

Erbanová neví, co přesně vzhledem k přesunu a prodělané námaze na evropském mistrovství od SP v Calgary očekávat. "Musím se teď hlavou přesunout na sprinty, ještě jsem hlavou ve čtyřboji," dodala. "První týden (v zámoří) pro mě bude hlavně, abych si na to zvykla, a pak doufám, že se srovnám do Salt Lake City," dodala.

Cíle pro mistrovství světa jsou nicméně jasné. "Desítka by byla dobrá," řekla. Novák věří, že na desítku Erbanová šanci má. "Byl bych rád, kdyby byla do osmičky," podotkl. "Mluvit o pódiu by ještě bylo troufalé, ale ona nemusí být od něho daleko," dodal náročný kouč.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy