Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Erbanová dojela na 1000 m patnáctá, zvítězila Nesbittová

Heerenveen - Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila na mistrovství světa v Heerenveenu 15. místo na trati 1000 m. Zvítězila světová rekordmanka Christine Nesbittová z Kanady, která už v pátek triumfovala na patnáctistovce. 

Karolína Erbanová
zdroj: ČTK/AP autor: AP Photo/Matt Dunham

Devatenáctiletá Erbanová po pomalejším rozjezdu dosáhla na konečný čas 1:17,97 a za vítězkou zaostala o 2,81 sekundy. Nenaplnily se tak předpoklady trenéra Petra Nováka, že by Erbanová mohla bojovat o medaile. Česká rychlobruslařka porazila v rozjížďce o osm setin Japonku Miho Takagiovou, s níž Erbanová začátkem měsíce sváděla souboje na juniorském mistrovství světa v Obihiru, kde ji její japonská soupeřka předčila právě na kilometru i v hodnocení víceboje.

"Jsem ráda, že je to aspoň pod 1:18, ale do desítky to nebude, takže trochu zklamání," prohlásila Erbanová po dojezdu. Podobně jako v pátek jí podle představ nevyšlo první kolo. Zatímco v pátek ho v závodě na 1500 metrů, v němž skončila na 14. místě, jela až moc rychle, dnes jí v něm rychlost naopak chyběla.

"To první kolo bylo špatné stejně jako včera v té patnáctce. Takže jsou to chyby, ze kterých se musím učit. Ale myslím si, že na to mám a že snad ještě nasbírám nějaké zkušenosti a dotáhnu se na ně víc do té desítky," poznamenala mladá Češka.  

Šestinásobná juniorská šampionka Erbanová, jež dojela v pátek na 1500 metrů čtrnáctá, by se měla ještě v Heerenveenu představit v nedělní pětistovce. "Snažím se být optimista, takže snad se dobře vyspím. Snad mi vyjde každý krok, protože na pětistovce je důležitý každý krok," podotkla Erbanová, která loni na této trati byla jedenáctá. "Do desítky bych byla hodně spokojená," naznačila cíl pro neděli.

Šestadvacetiletá Nesbittová si dojela na své nejoblíbenější trati pro třetí titul za sebou v čase 1:15,16. Olympijská vítězka porazila o 82 setin mistryni světa ve sprintu Jü Ťing z Číny. Bronz získala domácí Margot Boerová.

Dnes se ještě na okruhu Thialf pojedou nejdelší závody programu MS - mužská desítka a ženská pětka, na níž bude Martina Sáblíková po vítězství na 3000 m bojovat o druhé zlato.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy