Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Louny a Poděbrady

Erbanová bronz neudržela, mistryní světa je Kodairaová

Calgary – Karolína Erbanová ztratila na závěrečném kilometru bronzovou pozici a na mistrovství světa v Calgary skončila na čtvrté příčce. Novou světovou šampionkou je Japonka Nao Kodairaová, která vyhrála tři ze čtyř soutěžních jízd. Na stupně vítězů ji doprovodily Heather Bergsmaová z USA a Nizozemka Jorien ter Morsová.

Karolína Erbanová
zdroj: ČTK/AP autor: Michael Sohn

"Konkurence na světě je trošku větší než na Evropě, takže teď po závodu převládá spíše radost než zklamání, že nevyšla medaile. V sobotu jsem si zajela dva osobní i národní rekordy, takže první den byl skvělý. A i celkové čtvrté místo je skvělé," řekla Erbanová.

Čtyřiadvacetiletá rychlobruslařka stejně jako v sobotu nejprve obsadila druhé místo na pětistovce. Tentokrát zaostala o sedmnáct setin za svým čerstvým osobním rekordem a opět ji porazila jen Kodairaová, která se jako jediná dostala pod hranici 37 sekund.

V průběžném pořadí se členka nizozemského týmu Afterpay posunula na třetí místo před Ter Morsovou, ale bylo jasné, že k udržení medailové pozice bude muset zajet závěrečnou trať skvěle. Její týmová kolegyně Ter Morsová si totiž na pětistovce vytvořila nový osobní rekord a na kilometru ji stejně jako Bergsmaová porazila.

V závěrečném startu na 1000 metrů se Erbanová představila až v závěrečné rozjížďce s vědomím, že k zisku medaile a zopakování úspěchu z roku 2015, kdy na sprinterském MS získala bronz, musí zajet čas pod hranici 1:13 a vytvořit si osobní rekord. To se rodačce z Vrchlabí nepodařilo, oproti pátku si pohoršila a opět skončila čtvrtá.

Kodairaová sice poprvé v Calgary nevyhrála, ale na jejím celkovém triumfu to nic nezměnilo a ziskem 146,390 bodu překonala 14 let starý světový rekord. Bergsmaová získala třetí stříbro v řadě, v předešlých dvou letech nestačila na krajanku Brittany Boweovou. Ter Morsová, jež se úspěšně věnuje i rychlobruslení na krátké dráze, obhájila loňský bronz.

Je nám líto, video expirovalo.
Erbanová v Calgary na bronz nedosáhla

Mistrovství světa v rychlobruslařském sprintu v Calgary:

500 m: 1. Kodairaová (Jap.) 36,80, 2. Erbanová 37,23, 3. Cudžiová (Jap.) 37,28.

1000 m: 1. Bergsmaová (USA) 1:12,28, 2. Ter Morsová (Niz.) 1:12,58, 3. Kodairaová 1:13,17, 4. Erbanová 1:13,83.

Konečné pořadí (po 4 závodech): 1. Kodairaová 146,390 - světový rekord, 2. Bergsmaová 147,185, 3. Ter Morsová 147,495, 4. Erbanová 147,970.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy