Dvořák ukázal v Lillehammeru své ambice osmým místem

Lillehammer – Na osmém místě skončil v závodě severské kombinace v norském Lillehammeru český závodník Miroslav Dvořák. Vylepšil tak své sobotní deváté místo, které zároveň bylo nejlepším výsledkem českých sdruženářů v probíhající sezoně světového poháru. Vítězství dnes oslavil Francouz Jason Lamy-Chappuis, který se do čela dostal už při skoku. Letos vyhrál podruhé, navíc se soupeřům v sezoně doposud nepodařilo dostat ho ze stupňů vítězů, vede i průběžné pořadí světového poháru. Druhý skončil Fin Mikko Kokslien a třetí Rakušan Mario Stecher. Na šesté místo se v závěru běžeckého závodu propadl druhý muž skokanského závodu Eric Frenzel.

Miroslavu Dvořákovi naopak běh pomohl k dobrému výsledku. Přesto i skok, ve kterém Dvořák nepatří k nejlepším, mu tentokrát vyšel poměrně dobře a do běžecké části závodu startoval z 23. místa se ztrátou minuty a 30 sekund na vedoucího Chappuise. Závodník Dukly Liberec se po většinu závodu držel v početné skupině pronásledovatelů, která se roztrhala až na posledním kilometru. V cíli ztratil na vítěze pouze 19 sekund. Pro Dvořáka jde o druhý nejlepší výsledek v kariéře, o příčku výše skončil pouze před dvěma lety v Oberhofu.

Bodoval i Tomáš Slavík na 19. místě. Do elitní třicítky se nevešli Pavel Churavý, který skončil na 36. příčce, a Lukáš Jančík (56.).