Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Dánsko

Dvořák porazil na mistrovství republiky sdruženářů Churavého

Harrachov (Semilsko) - Miroslav Dvořák se stal po triumfech ve sprintech v letech 2006 a 2007 potřetí v kariéře mistrem republiky v severské kombinaci. Na můstku a tratích v Harrachově odsunul na druhé místo letošního lídra reprezentace Pavla Churavého. Bronz získal v konkurenci 19 sdruženářů další z členů národního týmu Tomáš Slavík.

"Měl jsem být lepší, ale druhé místo je bezvadné," řekl po dojezdu Churavý. V běhu měl trochu nevýhodu, že jel první dvě kola sám v lehkém chumelení, ale chybu spíš viděl na můstku. "Měl jsem skočit dál, to je základ. Pak rozhodly síly, neměl jsem na to," dodal.

Třiadvacetiletý Dvořák byl po skoku třetí a na druhého Churavého ztrácel 22 vteřin. Ještě o dvě sekundy dříve vyběhl Aleš Vodseďálek, ale ten na trati nestačil a doběhl čtvrtý se ztrátou dvou minut a 24 vteřin. V polovině trati dojeli Dvořák se Slavíkem na okruhu Churavého. V posledním kopci Dvořák poodjel a vyhrál o necelých deset sekund před Churavým. "Míra odjel ve stoupání a už to nešlo," řekl Churavý.

"Poslední dva měsíce jsem se trápil na můstku a občas i v běhu, ale dneska se mi to podařilo," řekl Dvořák. Získal skalp Churavého, sedmého muže světového poháru a pátého z olympiády. "Věřil jsem, že můžu závodit s kýmkoli, ale nedařilo se mi, byl jsem zklamaný. Bohužel se mi začalo dařit až teď, kdy se končí," řekl Dvořák.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy