Následuje
Kooperativa NBL All Star Game 2020

Dvořák načal sezonu osmým místem

Lillehammer (Norsko) - Miroslav Dvořák zahájil Světový pohár v severské kombinaci osmým místem v Lillehammeru. Vyhrál domácí Nor Magnus Moan před vítězem seriálu z předchozích tří sezon Jasonem Lamym Chappuisem z Francie. V neděli mají sdruženáři v olympijském areálu z roku 1994 na programu závod s trestnými koly.

Miroslav Dvořák
zdroj: Getty Images

Pětadvacetiletý Dvořák v desetikilometrovém běhu vylepšil svou 19. pozici z dopolední skokanské části. Díky čtvrtému nejrychlejšímu času mezi všemi závodníky se posunul o jedenáct míst a na vítězného Nora ztratil jen 9,5 sekundy.

Člen Dukly Liberec, jenž před sezonou vyhlásil útok na elitní desítku a stupně vítězů, dnes zaostal pouze o jednu pozici za svým nejlepším výsledkem v kariéře. "Vstup do sezony to je výborný, přesně podle mých představ," radoval se Dvořák. "Do desátého místa bych chtěl jezdit stabilně a k bedně bylo opravdu jen kousek. Když se to sejde, tak už se to pak dá," řekl.

Pětadvacetiletý Dvořák byl po dopolední skokanské části na malém můstku devatenáctý. "Skok to byl dobrý, ale jsou tam rezervy, je pořád co zlepšovat," uvedl. Díky čtvrtému nejrychlejšímu času mezi všemi závodníky se posunul v desetikilometrovém běhu o jedenáct míst a na vítězného Nora ztratil jen 9,5 sekundy. "Trať byla extrémně tvrdá, což není, co bych měl rád. Bylo to rychlé, lyže mi jely rychle a v konci už mi chyběly síly, abych skončil malinko lépe," dodal Dvořák.

O deset let starší Pavel Churavý si naopak v běhu pohoršil o deset příček, nicméně bodoval díky 25. místu. Tomáš Slavík a Aleš Vodseďálek do závodu nepostoupili, protože skončili za padesátkou v pátečním kvalifikačním provizorním kole. "Věřím, že to bylo natolik špatné, že to na velkém můstku bude jenom lepší," řekl Slavík.

Moan si dojel pro devatenácté pohárové vítězství v kariéře díky nástupu v posledních stovkách metrů, během nichž odolal tlaku Lamyho Chappuise, jenž na něj ztratil sekundu. Třetí místo obsadil Rakušan Bernhard Gruber.

Výsledky úvodního závodu SP v severské kombinaci

1. Moan (Nor.) 24:46,2,

2. Lamy Chappuis (Fr.) -1,0,

3. Gruber (Rak.) -3,3,

4. Klemetsen (Nor.) -4,1,

5. Jelenko (Slovin.) -4,5,

6. Lacroix -8,8,

7. Braud (oba Fr.) -9,3,

8. Dvořák (ČR),

9. Krog (Nor.) oba -9,5,

10. A. Watabe (Jap.) -10,4,

...25. Churavý (ČR) -1:03,0.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy