Je nám líto, video expirovalo.

Duncan si vyjel první vítězství, ženám vévodila Smithová

Innichen (Itálie) –  Kanaďan David Duncan si v Innichenu vyjel své první vítězství ve světovém poháru, když chytrým manévrem mimo ideální stopu vytlačil svého hlavního soupeře a vedení už udržel až do cíle. Český lyžař Tomáš Kraus vypadl po chybě v osmifinále a celkově mu patřila 21. pozice. Mezi ženami zvítězila švýcarská skikrosařka Fanny Smithová, česká zástupkyně Andrea Zemanová po pádu vypadla v jedné z osmifinálových rozjížděk a v celkovém pořadí je uvedena jako pětadvacátá.

Kraus byl ve své osmifinálové rozjížďce po startu třetí, po úspěšném manévru jel chvilku druhý. Jenomže pak přišla chyba, po níž ztratil rychlost a propadl na čtvrté místo. V závěru už stihl předjet jen Němce Thomase Fischera a nepostoupil.

Nadějně vypadala jízda Zemanové. Třetí žena z kvalifikace sice hůře odstartovala, ale rychle nabrala rychlost a brzy se dostala na druhé postupové místo. V polovině trati ovšem rychlost nezvládla, po skoku špatně dopadla, přišla o obě lyže a vlétla do ochranných sítí. Z pádu ale vyvázla bez zranění a dojela do cíle.

Závod SP ve skikrosu v Innichenu (Itálie):

Muži: 1. Duncan (Kan.), 2. Fiva (Švýc.), 3. Leman (Kan.), ...21. Kraus vyřazen v osmifinále.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 13 závodů): 1. Niederer (Švýc.) 146 b., 2. Devouassoux (Fr.) 126, 3. Matt (Rak.)125, ...19. Kraus 46.

Ženy: 1. Smithová (Švýc.), 2. Serwaová (Kan.), 3. Holmlundová (Švéd.), ...25. Zemanová vyřazena v osmifinále.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 13 závodů): 1. Smithová 216, 2. Thompsonová (Kan.) 190, 3. Müllerová (Švýc.) 156, ...28. Kučerová 22, 32. Zemanová 17.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy