Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Dürr prý dopoval i předtím v sezoně, kontroly ho neodhalily

Vídeň - Rakouský běžec na lyžích Johannes Dürr, kterému bylo v krvi nalezeno EPO na Hrách v Soči, prý předtím během sezony prošel bez obtíží všemi kontrolami. Dürr zazářil především během Tour de Ski, kde skončil na třetím místě. Podle svých slov neunesl tlak, že nejdůležitější sezonu nezvládne podle očekávání.

Johannes Dürr
zdroj: ČTK/APA autor: ROLAND SCHLAGER

Z užívání zakázané látky na olympiádě měl obavy, a proto před jejím začátkem snížil dávky. Pozitivní test ho prý překvapil, protože předtím během sezony absolvoval 14 odběrů, které nic neodhalily. "Prošel jsem dopingovými zkouškami, když jsem bral dvojnásobné dávky," prozradil Dürr. "Před olympiádou jsem je ještě víc snížil, protože jsem věděl, že budu na 100 procent kontrolován. Byl jsem hloupý, ale ne zase úplně," dodal.

Po zakázaném prostředku sáhl už vloni z obavy, že kvůli těžkostem v rodinném životě nedokáže naplnit očekávání. "Byl květen 2013 a v soukromém životě jsem byl naprosto přetížený. Můj malý syn pořád plakal a vůbec nespal," řekl. "A já musel trénovat, měl jsem za sebou dobrou sezonu a očekávání byla vysoká," dodal.

Tlak, který na sebe sám vyvinul, Dürr nezvládl a kývl na nabídku užívat zakázanou látku. "Věděl jsem, že s mými dosavadními výdělky rodinu neuživím. Trénoval jsem, ale byl jsem úplně mimo sebe. Měl jsem čím dál větší strach, že očekávání nenaplním," přiznal.

Dopingová kontrola se u šestadvacetiletého Dürra uskutečnila 16. února v rakouském Obertilliachu, kam lyžař odcestoval ze Soči za přípravou po skiatlonu, v němž byl 9. února osmý. Výsledek zkoušky zástupci MOV oznámili v poslední den Her před závěrečným závodem na 50 kilometrů, v němž měl Rakušan ambice na vysoké umístění.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy