Následuje
ODM 2020: Snowboarding

Doufám, že budu vozit medaile i z dalších šampionátů, přeje si Březina

Záhřeb – Prozatím největším úspěchem v kariéře zakončil svoje působení na evropském šampionátu v Záhřebu český krasobruslař Michal Březina. Dvaadvacetiletý závodník v sobotním závodě obsadil třetí místo a konečně prolomil sérii čtyř čtvrtých míst v řadě na světových či evropských šampionátech. "Jsem hrozně spokojený. Doufám, že to bude i příště takové," řekl po závodě Březina.

Michal Březina slaví zisk bronzu na ME
zdroj: ČTK/AP autor: Ivan Sekretarev

"Jsem rád, že se mi podařilo čtvrtá místa prolomit. A doufám, že to tak zůstane a ze šampionátů budu medaile vozit," dodal dvaadvacetiletý juniorský vicemistr světa z roku 2009. Brněnský rodák se na třetí místo posunul díky volné jízdě, před kterou byl čtvrtý. Sice hned na začátku zaváhal při čtverném salchowu, ale poté jej na druhý pokus zvládl, s přehledem skočil dva trojité axely a čistě předvedl i ostatní skoky.

"Nezačalo to úplně nejlépe, ale pořád tam ten čtverný skok byl a skočený. Nebylo to až tak špatné. Možná pak bylo vidět, že na dalšího axela jsem jel trochu opatrně, ale pak to ze mě spadlo, jel jsem skok od skoku a vyšlo to," uvedl svěřenec ukrajinského trenéra Viktora Petrenka.

Březina za svou volnou jízdu dostal 163,68 bodu a o 7,5 bodu si vylepšil osobní rekord. "Po dojetí jsem netušil, že body budou tak dobré, ale hned jsme byl rád, že to dopadlo takhle a udělal jsem si zase osobní maximum," přiznal jeden z trojice českých krasobruslařů, kteří do kontinentálního šampionátu zasáhli.

Bez problémů se vyrovnal i s faktem, že se na ledové ploše představil jako předposlední. Tlak si nepřipouštěl. "Nikoho jsem neviděl, nikoho jsem nestudoval a bylo mi jedno, jak jedou ostatní. Soustředil jsem se na sebe a chtěl jsem sám sobě dokázat, že jsem schopen zajet jízdu, jakou jsem zajel. A že jsem schopný si medaili z mistrovství odvézt," uvedl Březina.

Teď jej čekají velké oslavy, se kterými začne ještě dnes v Záhřebu. Společně s dalším brněnským rodákem Ondřejem Hotárkem, který společně se Stefanií Bertonovou získali ve čtvrtek pro Itálii bronz ve sportovních dvojicích. "Trošku začneme už tady, ale myslím si, že to nebude až tak velké. V neděli nás čeká exhibice, na které musím něco předvést," smál se Březina, který se po exhibici přesune domů a bude slavit s rodinou a kamarády.

Reportáž z ME krasobruslařů

Již v příštím týdnu se ale začne připravovat na mistrovství světa, které se uskuteční v březnu v Kanadě. "Po týdnu odletím zpět do Ameriky a začne příprava," řekl Březina, který se připravuje v americkém Hackensacku. Na MS se bude snažit vylepšit loňské šesté místo. "Soupeři vědí, co umím a co jsem schopný předvést. A já se budu snažit dokázat, že se nemýlí. Pojedu tak, abych předvedl to nejlepší, co ve mně je," dodal Březina.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy