Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Slavia Praha - CFR Kluž

Dokument Jiřího Kalemby vyhrál festival Sportfilm Liberec

Praha - Redakce sportu České televize si připsala významný úspěch na 14. ročníku mezinárodního festivalu sportovních filmů Sportfilm v Liberci. V kategorii Dokumenty zvítězil snímek T... jako Tým! Jiřího Kalemby. Ten mapuje vítězné tažení českých basketbalistek za stříbrnou medailí z domácího mistrovství světa. Oceněny byly i další dokumenty ČT, Tajemství Gutha – Jarkovského a Zrušíme tělocvik. Cenu Jiřího Kössla získal Petr Feldstein.

Stříbrný český tým na MS 2010
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

V kategorii Dokumenty uspěl snímek T… jako TÝM! režiséra Jiřího Kalemby. Porotu především zaujala fakta, zajímavé pohledy do zákulisí a emoce, které vytvářejí poutavé svědectví o úspěchu českých basketbalistek na mistrovství světa 2010. "Podle mě je největší síla toho dokumentu v emocích, v tom úspěchu samotném. Protože bez něj by ten dokument oceněný nebyl," řekl Kalemba.

Kategorii Olympijské hry – Olympijské ideje vyhrál dokument Ivana Stehlíka Tajemství Gutha – Jarkovského. Film je poctou velké osobnosti českého olympijského hnutí, která přerostla národní rámec a podílela se na historii olympismu od jeho počátků. Cena poroty pak byla udělena dokumentu Marka Hýži Zrušíme tělocvik, vyrobeném v Televizním studiu Ostrava, za zamyšlení nad problémem upadající fyzické zdatnosti mládeže.

Cenu Jiřího Kössla získal Petr Feldstein za dlouholetou neúnavnou propagaci olympijských idejí a historie olympijského hnutí na obrazovkách České televize a za scénáristicky nápadité zpracování uvedené tematiky. "Je to jedno z největších vyznamenání, které za tuhle činnost může člověk dostat," uvedl Feldstein.

Sportfilm Liberec se koná pod patronací Českého olympijského výboru. Jeho pořadatelem a vyhlašovatelem je Liberecká sportovní a tělovýchovná organizace. Je také součástí celosvětové přehlídky Sport Film Ficts World Challenge. Vítězné snímky z Liberce se následně ucházejí o mety nejvyšší na světovém finále v Miláně na přelomu října a listopadu letošního roku. Do milánského finále kromě oceněných titulů postupuje z kategorie Sportovní osobnosti také snímek Filip Jícha 2010, který natočil režisér Jiří Guryča.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články