Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Doktor: Vlajkonoše volí sportovci na poslední chvíli

Popáté pojede na olympijské hry, poprvé na zimní. Martin Doktor startoval na Hrách třikrát jako sportovec, jednou jako šéftrenér rychlostních kanoistů, nyní vyrazí poprvé v roli šéfa české výpravy. Dvojnásobný vítěz z Atlanty odmítá před Pchjongčchangem odhadovat počet medailí a hlavně chce, aby všechno fungovalo jak má.

Martin Doktor
zdroj: ČTK

"Pro mě jako pro šéfa bude výprava úspěšná, když se vrátíme ve stejném počtu a v pořádku, to je základ," řekl třiačtyřicetiletý Doktor po plénu Českého olympijského výboru (ČOV), na kterém bylo schváleno, že povede 85 členů týmu.  

"Přál bych sportovcům, kteří jedou pro medaile, aby se jim to povedlo. A přál bych i těm, kteří jedou bojovat o přední místa, aby to cinklo taky a byli překvapením her," řekl Doktor, který je šéfem mise ze své pozice sportovního ředitele ČOV. Jeho úkolem je připravit se svými spolupracovníky sportovcům co nejlepší podmínky.

"Když budou mít pocit, že servis, který jsme jim připravili, bude precizní a budou mít všechno, co chtěli, tak budu spokojený," řekl šéf výpravy a dodal: "No, a když budou medaile, tak by to bylo hezký, ale je to sport. Já hrozně nerad tipuju a teď konkrétně o to víc, protože řada sportovců, na které mnozí sázeli, měla drobné zdravotní potíže, ale já věřím, že se všichni dají do pořádku."  

Myslel hlavně na biatlonistku Gabrielu Koukalovou, která kvůli zdravotním potížím vůbec na Hry nepojede. Záda omezovala rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou, tradiční trable s ramenem řešila snowboardcrossařka Eva Samková. Češi se v Koreji pokusí navázat na rekordní hry v Soči. Před čtyřmi lety v Rusku získali dvě zlata, čtyři stříbra a dva bronzy. Biatlonistky by navíc měly dodatečně dostat bronz ze štafety. "Musíme si uvědomit, že počet medailí ze Soči, je historickým úspěchem a nemusí se opakovat. Samozřejmě byli bychom rádi, ale nedá se pokaždé očekávat, že to bude takhle krásné," řekl Doktor.  

V Soči nesla při slavnostním zahájení českou vlajku slalomářka Šárka Strachová. Na letošního vlajkonoše se dá sázet a jeho jméno bude známo až pár dnů před zahájením. "Vlajkonoše si zvolí sami sportovci, takže to nikdo v tuto chvíli neví a nebude vědět do poslední chvíle," konstatoval Doktor.  

Do Pchjongčchangu vyrazí už 28. ledna. "A bude tam dost práce. První sportovci přijíždějí prvního února a je potřeba připravit zázemí obou vesnic, což je trochu složitější než v létě. Na nás bude připravit příjezd," řekl.  

Na rozdíl od letní olympiády nepřiletí sportovci hromadně speciály, ale v různých vlnách. "To je samozřejmě složitější, co se týká dopravy. Každý tým má jiný přístup k aklimatizaci," podotkl Doktor. Sportovce čeká let z Prahy do Soulu a odtamtud do dějiště her autobusem. "Tři a půl až čtyři hodiny, ale to nebude velký problém."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy