Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Dnešní sjezd ovládli Zurbriggen a Vonnová

Val d'Isère / Val Gardena - Švýcarský lyžař Silvain Zurbriggen vyhrál ve Val Gardeně poprvé v kariéře sjezd Světového poháru. Bronzový olympijský medailista z kombinace dnes triumfoval ve vyrovnaném závodě, v němž ho od čtvrtého místa dělilo pouhých 11 setin sekundy. Devětadvacetiletý Zurbriggen přitom ještě nikdy v kariéře nedosáhl ve sjezdu na stupně vítězů, jeho jediné vítězství přišlo loni v superkombinaci v Kitzbühelu. Díky dnešnímu stobodovému příspěvku se dostal na první místo průběžného pořadí SP i hodnocení sjezdu.

Silvan Zurbriggen
zdroj: AP Photo

Slavnou sjezdovku Saslong, na níž měl před čtyřmi lety těžký pád, dnes Zurbriggen v patnáctistupňovém mrazu zvládl za 1:57,21 a druhého Romeda Baumanna z Rakouska porazil o šest setin. Třetí skončil nejlepší sjezdař minulé sezony Didier Cuche ze Švýcarska, jenž ztratil na svého krajana rovnou desetinu. Pouhá setina pak chyběla ke stupňům vítězů Rakušanovi Klausi Krölovi.

Čeští sjezdaři se v závodu neobjevili. Ondřej Bank se rozhodl po předchozím náročném programu pro odpočinek, Petr Záhrobský po pádu ve čtvrtečním tréninku nestartoval už v pátečním super-G.

Vonnová vyhrála sjezd poprvé v letošní sezoně

Úřadující vítězka Světového poháru Lindsey Vonnová se dnes ve Val d'Isère dočkala první výhry v sezoně ve sjezdu. Přerušila tak vítěznou sérii své německé rivalky Marie Rieschové, jež si udržela vedení v průběžném pořadí. Mistryně světa a olympijská vítězka ve sjezdu Vonnová obsadila včetně finále minulého ročníku SP třikrát za sebou ve své parádní disciplíně druhé místo právě za Rieschovou. Německé univerzálce se ale dnešní závod vůbec nepovedl, se ztrátou 2,28 sekundy skončila překvapivě až ve třetí desítce.

Šestadvacetiletá Vonnová se tak rázem dostala do čela hodnocení sjezdu, které ovládla v minulých třech sezonách. Celkově je druhá. Navzdory chybičce v horní části trati porazila americká hvězda v šestnáctistupňovém mrazu druhou Nadju Kamerovou ze Švýcarska o 68 setin sekundy. Třetí místo obsadila další švýcarská lyžařka Lara Gutová, jež se na této trati v roce 2009 stala v sedmnácti letech vicemistryní světa. České reprezentantky dnes na startu chyběly.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy