Ostrava - Jihlava

Další český biatlonový úspěch. Hornig má zlato z olympijského festivalu mládeže

Erzurum (Turecko) – Nejenom z mistrovství světa v Hochfilzenu přicházejí příznivé zprávy pro český biatlon. Na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže se ve skvělém světle předvedl Vítězslav Hornig, který v Turecku získal zlato ve sprintu na 7,5 km. Navázal tak na pondělní bronz sjezdařky Nikoly Bubákové.

Biatlonista Vítězslav Hornig (uprostřed) se raduje ze zlata na Evropském zimním olympijském festivalu
zdroj: ČTK/ABACA autor: /AA/ABACA

Sedmnáctiletý Hornig předvedl čistou střelbu a druhého Krista Siimera z Estonska za sebou nechal o 15,5 sekundy.

"Tenhle závod se povedl podle nejlepších představ, jaké jsem mohl mít. Tahle medaile je jednoznačně nejvýš, úplně někde jinde než všechny ostatní úspěchy. Je to pro mě dosavadní vrchol za dobu, co dělám biatlon," uvedl Hornig. O další úspěch bude usilovat ve středečním stíhacím závodě.

Sedmý doběhl Mikuláš Karlík, mezi dívkami byla na šestikilometrové trati pátá Eliška Svobodová, která před stíhačkou ztrácí na první místo 46 sekund. Sedmé místo obsadila v závodě běžkyň na lyžích na 7,5 kilometru volnou technikou Zuzana Holíková. Sedmý byl také sjezdař Ondřej Surkoš v obřím slalomu.

Hornig: Moc těžký závod, ale zatím nejlepší pocit v kariéře