Další česká medaile na univerziádě. Běžci na lyžích vybojovali ve štafetě bronz

Almaty – Už na sedm se rozrostl počet českých medailí na univerziádě v Almaty. O zisk dalšího cenného kovu se postarali běžci na lyžích Miroslav Rypl a Jakubové Antoš, Pšenička a Gräf, kteří doběhli ve štafetě třetí. Stejné umístění jen těsně uniklo Čechům v curlingu. Muži v zápase o třetí místo prohráli s Norskem 3:7.

Kvarteto českých běžců na trati 4 x 7,5 kilometru ztratilo dvě minuty na vítězné Rusy i těsně druhé Kazachy, finišman Gräf pak v posledním kole uhájil bronz před Japonci.

Z pěti českých lyžařek byla ve slalomu nejlepší devátá Tereza Kmochová. Martina Dubovská, jež má zkušenosti ze Světového poháru, se po prvním kole sice držela na čtvrtém místě, ale druhé nedokončila.

Dva dny před koncem univerziády mají čeští studenti bilanci jedné zlaté, dvou stříbrných a čtyř bronzových medailí. V hodnocení zemí jsou průběžně na 11. pozici. Jasně vede Rusko, z 68 soutěží už má 55 medailí včetně 22 zlatých.