Sokolský zpravodaj

Dálkový běžec Novák ovládl čínskou obdobu Vasova běhu

Čchang-čchun - Dálkový běžec Petr Novák vyhrál čínskou obdobu Vasova běhu. Celkový vítěz minulého ročníku série FIS Marathon Cup nenašel v Čchang-čchunu přemožitele na trati 50 kilometrů klasicky. Dařilo se i dalším českým zástupcům - Daniel Máka skončil třetí a Adéla Boudíková druhá.

Běh na lyžích (ilustrační foto)
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Novák, člen týmu Lukáše Bauera Team Pioneer Investments - Craft, soupeřům brzy ujel a pro odměnu 3500 eur (přes 94 tisíc korun) si dojel s výrazným náskokem. Máka prohrál finiš o druhé místo se Švédem Emilem Perssonem.

Závod žen ovládla v osmistupňovém mrazu domácí lyžařka Ma Čching-chua. Boudíková, v této zimě reprezentující Atlas Craft Team, za ní zaostala o tři minuty. Čínský Vasův běh je od roku 2014 zařazen do programu dálkových běhů Worldloppet a je součástí pětidílné etapové série Tour de Ski Čína.