Následuje
Sportovní zprávy

Čtyřboby se konečně dočkaly startu, v Utahu vládl Němec Walther

Před týdnem na úvodním podniku Světového poháru v Lake Placit musely čtyřboby zůstat v garáži kvůli vysokým teplotám. V Utahu už se jim ledové koryto otevřelo a po těsné finálové bitvě se z vítězství radoval německý pilot Nico Walther.

Radost německého čtyřbobu pilota Nico Walthera (třetí zleva)
zdroj: ČTK/AP/ autor: Rick Bowmer

Šest setiny. Tak malý časový úsek dělil v závodě čtyřbobů v Utahu vítězný a bronzový tým. Ve finálové jízdě zářil zejména čtyřbob Kanady s pilotem Justinem Krippsem, který se z desáté příčky vyhoupl na dlouhou dobu až na čelo a dlouho to vypadalo, že se bude radovat z vítězství.

Jediným, kdo nakonec Kanaďany byl schopný porazit, byl Němec Walther, který se z vítězství radoval s Kevinem Kuskem, Kristianem Pozerem a Ericem Frankem. Bronzový muž ze světového šampionátu se mohl radovat z další výhry v sezoně, v Lake Placid byl nejrychlejší v dvojbobech.

I třetí místo patřilo Kanadě v čele s pilotem Christopherem Springem, který se společně se svým týmem blýskl fantastickým startem. Málem se jim povedlo překonat olympijský rekord, který drží už patnáct let Švýcar Martin Annen. Nakonec to ale o dvě setiny vteřiny nevyšlo.

SP v jízdě na bobech v Park City (USA):

Čtyřboby: 1. Německo (Walther, Kuske, Poser, Franke) 1:36,80 (48,37+48,43), 2. Kanada (Kripps, Brown, Coakwell, Wright) -0,03 (48,54+48,29), 3. Kanada II (Spring, Lumsden, Kopacz, Smith) -0,06 (48,43+48,43).

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy