Následuje
BBV po 25 letech

ČT Author Cup je tu. Nejdůležitější je být obezřetný, radí loňský vítěz Ježek

Praha – V sobotu se opět pojede ČT Author Cup, a to znamená, že se cyklisté na horských kolech pomalu loučí se sezonou. Na start tradičního závodu se v Jizerských horách postaví opět přes 3 500 závodníků a společně vyrazí bojovat na trasu dlouhou 63 kilometrů s převýšením 1 546 metrů. Přímý přenos z dění těsně před startem začne na ČT sport a našem webu v sobotu v 9:30, v 11:45 pak budete moci živě sledovat závěr závodu s ohlasy.

ČT Author Cup
zdroj: ČT sport

I letošní ročník závodu pro profesionály i amatéry bude hostit Josefův Důl a podle předpovědi počasí má být závodní sobota nezvykle teplá. Trať povede jako obvykle asfaltovými a přírodními cestami i po panelech.

"Závod se tváří, že není až tak těžký, jezdí se po panelkách, po šotolině, ale sjezdy jsou rychlé a zatáčky záludné. Nejdůležitější je být obezřetný," poradil všem nadšeným bikerům Václav Ježek, který letos zaútočí na svůj třetí triumf v řadě.

"Pro nás profíky není trasa zas až tak náročná. Nejtěžší je vydržet v závodě v tempu, jezdí se v průměru přes 30 kilometrů. Popasovat se s rychlostí je nejdůležitější," zdůraznil Ježek.

Závod si nenechají ujít i někteří další sportovci. Loni si v Jizerských horách zazávodil trojnásobný mistr světa ve skifu Ondřej Synek a chybět nebude ani letos. Součástí ČT Author Cupu je i závod maximálně pětičlenných týmů, mezi kterými se představí i redaktoři České televize.

"Má být hezky, doporučil bych lidem, ať přijedou, pokud ne si zazávodit, tak alespoň se podívat. Jizerky jsou krásné," lákal zájemce Ježek.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy