Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Co dál? Bauer se rozhodne do měsíce. Celý Světový pohár ale už nepoběží

Praha - Během dvou až tří týdnů se běžec na lyžích Lukáš Bauer rozhodne, jakým směrem se vydá. Stříbrný medailista ze závodu na 50 km na letošním mistrovství světa ve Falunu vidí tři možné cesty, jedno je však jasné. Celou sezonu v seriálu Světového poháru už neabsolvuje. "Nestanovil jsem si žádný termín. Beru si luxus, že se rozhodnu sám za sebe a za rodinu, která je nejdůležitější a dlužím jí strašně moc," řekl.

Lukáš Bauer
zdroj: ČTK/Svaz lyžařů ČR

"Rozhodnutí, co přesně a jak dál, si nechávám zhruba na konec dubna, kdy už snad budu moci svědomitě říct, jestli je ještě nějaká možnost zúčastnit se závodů jako Tour de Ski, nebo jestli dám přednost maratonům, nebo jestli lyžařskou kapitolu úplně uzavřu," přemítá Bauer o svých možnostech.

Sedmatřicetiletý lyžař chce pokračovat v rozvíjení svého dálkového týmu Pioneer Investments, který založil a má s ním za sebou první zimu. Dálkové běhy chce ještě sám alespoň rok jezdit a jde o to, jak do tohoto plánu zapracuje Světový pohár. "Jednoznačně vím, že nejsem schopen fungovat ve Světovém poháru tak, jak jsem fungoval dosud. Na celou sezonu se zaměřovat nebudu," uvedl vítěz Světového poháru z roku 2008.

Zvažovat bude start v etapové Tour de Ski, kterou dvakrát vyhrál. "Červíček stát na stupních ještě potřetí tam je, ale otázkou je, jestli jsem schopen zrealizovat tu náročnou každodenní přípravu. Musím o tom být přesvědčený," řekl majitel tří olympijských medailí. Stříbrná medaile ze šampionátu ve Falunu mu rozhodování neulehčila. "Byla by to perfektní tečka za kariérou, to ano," řekl s tím, že často slýchá, ať skončí. "Na druhou stranu mě ten obrovský úspěch zase ohromně nakopl."

Sezonu ukončil teprve o uplynulém víkendu. Nyní se těší na dovolenou s rodinou na sjezdovkách. Nejspíš i tam bude přemýšlet, co dál. "Spíš tíhnu k variantě, že se vzbudím a ono to přijde," vtipkoval. "Nakonec ale nad tím budu muset začít rozmýšlet a diskutovat s lidmi. Zjišťovat, co budu dělat i jiného. Jeden podstatný časový úsek by mi vypadl a řešil bych, čím ho zaplnit. Samotné cítění musí přijít samo a pak musí nastoupit rozum, jestli to má efekt do budoucna."

Příští rok není mistrovství světa ani olympijské hry a na žádnou podobnou akci už Bauer nejspíš nepojede. "V Soči jsem viděl, jak budu v Pchjongčchangu závodit, ale teď vím, že tam závodit nebudu. Myslím, že nebudu závodit ani v Lahti. Opravdu nevím, ale myslím, že to je velmi nereálné," řekl směrem k MS v roce 2017.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy