Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Churavý doběhl mezi sdruženáři osmý, zlato bere Demong

Liberec - Pavel Churavý obsadil v závěrečném závodu sdruženářů na světovém šampionátu v Liberci osmé místo a pro českou reprezentaci v severské kombinaci tak zajistil nejlepší výsledek na mistrovství. Mistrem světa se stal Američan Bill Demong, který ve finiši závodu na deset kilometrů předčil Němce Björna Kircheisena. Francouz Jason Lamy Chappuis neudržel vedoucí pozici po skokanské části a dojel si pro bronz. Další z českých reprezentantů Miroslav Dvořák skončil dvacátý, Aleš Vodseďálek byl jednatřicátý a Tomáš Slavík o pět míst za ním.

Pavel Churavý
zdroj: ČTK

Demong dnes ve Vesci předvedl skvělou stíhací jízdu a náležitě si spravil chuť po čtvrtečním závodu družstev, v němž americké štafetě pokazil útok na zlato před skokanskou částí tím, že si zapomněl startovní číslo a byl diskvalifikován. Sdruženář z Lake Placid si vysloužil všeobecné uznání výborným během, protože jeho ztráta po dopoledním skoku, kdy měl na vedoucího Lamyho Chappuise manko 52 vteřin, se zdála být nedostižná.

Osmadvacetiletý Američan se však z průběžného osmého místa rychle odpoutal a po polovině závodu už společně s dalším vynikajícím běžcem Kircheisenem při průjezdu veseckým stadionem vedoucího Francouze dostihli. Demong s Kircheisenem rychle setřásli i Lamyho Chappuise a střídali se ve vedení, ovšem pak Američan razantně zvýšil tempo a do cílové rovinky už vjížděl osamocený. Demong si tak z Liberce odveze dvě medaile, minulou neděli získal bronz na malém můstku.

Churavý si dojel pro svůj nejlepší výsledek na mistrovství světa. V posledním závodě byl po skoku dvanáctý a v běhu si polepšil ještě o čtyři místa. Dlouho figuroval v silné šestičlenné skupině, kde byl aktivní především Nor Magnus Moan. Churavý však nepřipustil, aby vypadl z elitní desítky, a nakonec dorazil do cíle jako osmý. Na Demonga ztratil necelou minutu, od bronzu jej dělilo 28 vteřin.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy