Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Čeští skokané skončili v Zakopaném šestí, výhru vybojovali Norové

Zakopané (Polsko) – Šesté místo vybojovala na Světovém poháru ve skocích na lyžích v Zakopaném česká čtveřice ve složení Jakub Janda, Čestmír Kožíšek, Jan Matura a Roman Koudelka. Soutěž družstev ovládli suverénně Norové s náskokem 32,9 bodu před Rakušany a domácím Polskem.

Roman Koudelka
zdroj: ČTK/AP/ autor: Alik Keplicz

České kvarteto figurovalo na šestém místě už po prvním kole a pozici uhájilo i po druhé sérii skoků. Německo, které vyhrálo oba předchozí závody sezony v Klingenthalu a ve Willingenu, se tentokrát muselo obejít bez odpočívajícího mistra světa Severina Freunda a obsadilo čtvrté místo. Pátí skončili obhájci loňského prvenství Slovinci s lídrem SP Peterem Prevcem.

Nejdelší skok dne předvedl ve druhém kole Nor Kenneth Gangnes, který doletěl na 138 metrů. V českém týmu se přes 130 metrů dostal jen Koudelka (131 a 131,5 m).

Závod SP ve skocích na lyžích v Zakopaném (Polsko) - družstva:

1. Norsko (Fannemel, Stjernen, Tande, Gangnes) 1122,4, 2. Rakousko (Kraft, Poppinger, Fetter, Hayböck) 1089,5, 3. Polsko (Stekala, Kot, Hula, Stoch) 1056,7, 4. Německo 1042,2, 5. Slovinsko 1039,3, 6. ČR (Janda, Kožíšek, Matura, Koudelka) 995,0.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy