Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Šumavský MTB Maraton České spořitelny

Čeští sjezdaři senzačně vyhráli týmový závod světového poháru

Garmisch-Partenkirchen - Čeští reprezentanti vyhráli senzačně na závěr Světového poháru ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu soutěž družstev. Ve finálovém závodu v paralelním slalomu čtveřice Šárka Záhrobská, Lucie Hrstková, Ondřej Bank a Kryštof Krýzl porazila Švýcarsko.

Hlavním strůjcem nečekaného triumfu ve vyřazovacím závodu byl Bank, který porazil své soupeře ve všech čtyřech startech. Navíc ve finále zajel nejrychlejší čas 26,49 sekundy, čímž při nerozhodném stavu 2:2 zajistil týmu vítězství honorované částkou 22 500 eur (asi 570 000 korun).

České lyžařky se Švýcarkami těsně prohrály. Záhrobská po špatném startu podlehla Nadje Stygerové o 35 setin, Hrstková zaostala za Fabienne Suterovou o 37 setin.

V poslední dvojici bojoval Krýzl za nepříznivého stavu 1:2 proti Sandru Vilettovi, který udělal uprostřed trati chybu a dojel s téměř pětisekundovou ztrátou. Krýzl se časem 26,64 přiblížil výkonu Banka, jehož finálový soupeř Marc Gini rovněž mezi brankami chyboval a byl diskvalifikován.

Na cestě do finále čeští lyžaři vyřadili Američany, Francii a také sjezdařskou velmoc Rakousko, které nakonec v souboji s Chorvatskem získalo třetí místo. Za stavu 2:2 rozhodl nejrychlejší čas Marcela Hirschera.

Soutěž družstev se tímto způsobem jela poprvé. V minulosti se skládala ze závodů v super-G a slalomu. Každý tým mohl do závodu nasadit maximálně šest lyžařů, Češi jako jedni z mála jeli pouze ve čtyřech.

SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu:
Družstva - paralelní obří slalom:
1. ČR (Hrstková, Záhrobská, Bank, Krýzl), 2. Švýcarsko (Stygerová, Suterová, Gini, Viletta), 3. Rakousko (Kirchgasserová, Zettelová, Hirscher, Raich), 4. Chorvatsko.

Pořadí národů SP (muži+ženy):
1. Rakousko 9207, 2. Švýcarsko 7263, 3. Itálie 5093, 4. Francie 4428, 5. USA 4131, 6. Německo 4000, ...12. ČR 1013.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy