Následuje
III. zimní olympijské hry mládeže 2020 Švýcarsko

Čeští curleři do Soči nepojedou. Je to velké zklamání, smutní skip Snítil

Füssen - Čeští curleři se na olympijské hry v Soči nepodívají. V rozhodujícím utkání podlehli Američanům 5:8. Rozhodující pro výsledek duelu byl osmý end, ve kterém tým USA bodoval pěti kameny. Američané tak doplní Německo, které ve včerejším zápase olympijské kvalifikace udolalo tým skipa Jiřího Snítila až v dodatečném endu 7:4.

Jiří Snítil
zdroj: ČTK/AP

"Tohle je moje největší zklamání vůbec, co sportuju. Když jsme se dostali takhle daleko, tak asi nemůže být nic horšího," řekl Jiří Snítil, který si jako skip určující taktiku vztahoval prohry na sebe. Alespoň doufá, že čeští reprezentanti svým napínavým bojem o olympiádu vzbudili zájem o curling. "Lidi zjistili, že je to zábava," řekl.

V zápase s USA, které Češi v základní části porazili, vedl Snítilův výběr po sedmém endu 3:2. Rozhodnutí padlo v osmém dějství, v němž Američani získali pět bodů. V devátém endu sice Češi snížili na 5:7, ale americký skip John Shuster si v závěrečném endu vítězství pohlídal, protože měl výhodu posledního kamene.

Skip amerického týmu John Shuster
zdroj: ČTK/AP

"Zápas rozhodla špatná taktika v osmém endu. Kdyby nevyráželi, ale přejížděli, mohli být dole o dva body, což by šlo uhrát. Pětka byla konečná," řekl český reprezentační trenér Daniel Rafael. "Jinak kluci hráli celý turnaj hezky. Teď se musí dát dohromady a najít další motivaci. Svět se nebortí, v dubnu je mistrovství světa."

Ve Füssenu usilovaly o olympijské hry v Soči i české reprezentantky, ale pod vedením Anny Kubeškové skončily po základní části šesté a nepostoupily do play-off.

Kvalifikované země na ZOH v Soči:

Muži: Kanada, Švédsko, Británie, Norsko, Dánsko, Čína, Švýcarsko, USA, Německo a Rusko.

Ženy: Švédsko, Švýcarsko, Británie, Kanada, USA, Dánsko, Korea, Čína, Japonsko a Rusko.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy