Je nám líto, video expirovalo.

Českým skikrosařům se v posledním závodě před Hrami nedařilo

Kreischberg - Poslední závod světového poháru před olympijskými hrami českým skikrosařům nevyšel. Tomáš Kraus, Andrea Zemanová i Nikol Kučerová v rakouském Kreischbergu vypadli v osmifinále.

Tomáš Kraus (vlevo) v závodě světového poháru ve skikrosu
zdroj: ČTK autor: imago sportfotodienst

Nejlépe v dějišti mistrovství světa v příštím roce dopadla Zemanová, která se na poslední chvíli nominovala do Soči. Dcera bývalého sjezdaře Bohumíra Zemana obsadila 27. místo a nepovedlo se jí navázat na 14. příčku z Val Thorens, kde před týdnem dosáhla nejlepšího výsledku v kariéře.

"Místo postupu pád na skoku, ale naštěstí jen natlučenej zadek. Tentokrát pech. Alespoň vím, že mám i na ty nejlepší," uvedla. Exmistr světa a bývalý vítěz světového poháru Kraus, který v Kreischbergu v minulosti třikrát zvítězil, skončil osmadvacátý. O místo horší byla Kučerová.

Pro šesté vítězství v kariéře si dojel Švýcar Alex Fiva, mezi ženami vybojovala již 26. triumf ve světovém poháru Francouzka Ophelie Davidová, která těsně před cílem předstihla úřadující mistryni světa Švýcarku Fanny Smithovou.

Závod SP ve skikrosu v Kreischbergu (Rakousko):

Muži: 1. Fiva (Švýc.), 2. Rohrweck (Rak.), 3. Schmid (Švýc.), ...28. Kraus vyřazen v osmifinále, v kvalifikaci 63. Čech (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 11 závodů): 1. Öhling Norberg (Švéd.) 319, 2. Duncan (Kan.) 316, 3. A. Matt (Rak.) 316, ...23. Kraus 79.

Ženy: 1. Davidová (Fr.), 2. Smithová (Švýc.), 3. Thompsonová (Kan.), ...27. Zemanová, 29. Kučerová (obě ČR) vyřazeny v osmifinále.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 11 závodů): 1. Thompsonová 480, 2. Müllerová (Švýc.) 408, 3. Smithová 370, ...25. Kučerová 71, 26. Zemanová 62.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy