Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slavnostní zahájení XXV. letních olympijských her Barcelona 1992

Český snowboardcross roste, veze medaili z MS juniorů a je příslibem pro ZOH 2018

Rogla - Česká republika získala medaili na mistrovství světa juniorů ve snowboardingu. Postarali se o ni snowboardcrossaři Jan Kubičík a Michal Hanko, kteří v týmovém závodě ve slovinské Rogle vybojovali bronz.

Česká reprezentace na MSJ ve snowboardingu
zdroj: olympic.com

Česká výprava veze po třech letech z MS juniorů medaili. Po zlatu Evy Samkové z roku 2013 získali Kubičík s Hankem bronz v týmovém závodě. V něm startují za každou zemi dva jezdci a druhý je vždy vypuštěn do trati až v momentu, kdy jeho první kolega protne cílovou fotobuňku.

"Je to první placka, kterou jsme v týmech kdy vyjeli. Pro Kubičíka je to navíc satisfakce za individuální závod, ve kterém vyhrál kvalifikaci, ale pak byl v první rozjížďce sražen jezdci za ním," hodnotí trenér Marek Jelínek.

"Máme radost. V první rozjížďce jsem se rozsekal na boulích, ale naštěstí jsem se rychle oklepal a dojel na druhém postupovém místě. Michal mi dvakrát předal štafetu na prvním fleku, takže jsme byli dobrý tým," smál se Kubičík, který stejně jako Hanko končí v juniorské kategorii. Oba už jezdí mezi muži a brněnský rodák Kubičík byl dokonce na posledním Světovém poháru 11.

"Dneska se mi jezdilo fakt super. Ve finále jsem se strkal se Švýcarem celou trať, takže to byl boj o každý centimetr prostoru. Super závod. Medaile z mistrovství světa je prostě parádní," hodnotí Hanko. 

Dobře rozjetý závod měly i Vendula Hopjáková s Kateřinou Louthanovou. "Závodnice jedoucí v semifinále před Kačkou spadla a ta se jí už nemohla vyhnout. Kolize skončila pádem a Vendula šla do trati už bez šancí na medaili. Holky přesto ukázaly, že jsou dravé závodnice, oklepaly se a vyhrály malé finále. Páté místo bereme, ale bude nás ještě chvíli žrát v hlavě," přiznává trenér juniorské snowboardcrossové reprezentace Petr Knapp. 

Snowboardcrossaři Jan Kubičík a Michal Hanko (uprostřed) s bronzovou medailí
zdroj: olympic.cz


Hlavní zprávy