Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Češké biatlonistky ve štafetě propadly

Anterselva (Itálie) - Štafetový závod biatlonistek v rámci světového poháru v Anterselvě vyhrály Rusky před Švédkami a Němkami. České kvarteto ve složení Zdeňka Vejnarová, Barbora Tomešová, Veronika Vítková a Veronika Zvařičová se po pěti trestných okruzích ani ve třetí štafetě sezony cíle nedočkalo. Finišmanka Zvařičová totiž byla po závěrečné střelbě zadržena podle pravidel rozhodčími, neboť ruská štafeta již byla v cíli.

Olga Zajcevová
zdroj: ČTK/AP autor: AP Photo

Závěrečná štafeta před březnovým mistrovstvím světa byla ochuzena o účast Němky Magdaleny Neunerové, která opět bojuje s nachlazením. Největší favoritky tak musely pozměnit sestavu, navíc hned na prvním úseku Sabrina Buchholzová absolvovala dvě trestná kola a prakticky zhatila všechny naděje na vítězství. V čele se usadily suverénní Rusky a díky výborné střelbě už je do konce závodu nikdo neohrozil.

Německé kvarteto se zásluhou Andrey Henkelové probojovalo alespoň na bronzovou příčku za Švédsko, i když do cíle dorazilo s více než dvouminutovou ztrátou.

Záznam štafety žen sledujte zde.

Výsledky štafety žen v Anterselvě (4x6 km): 1. Rusko (Slepcovová, Bogalyová-Titovecová, Gusevová, Zajcevová) 1:11:14,7 (0 tr. okruhů+6 dobíjení), 2. Švédsko (Jonssonová, Zideková, Nilssonová, Ekholmová) -57,1 (0+7), 3. Německo (Buchholzová, Hitzerová, Gössnerová, Henkelová) -2:20,1 (4+13), 4. Bělorusko -3:07,0 (1+11), 5. Itálie -3:37,4 (1+9), 6. Norsko -3:46,1 (6+14), ...16. Česko (Vejnarová, Tomešová, Vítková, Zvařičová) -1 kolo (5+13).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy