Slovensko - Česko

Češi obsadili v závodu družstev v letech v Planici sedmé místo

Planica - Český tým ve složení Lukáš Hlava, Roman Koudelka, Jakub Janda a Jan Matura obsadili v závodu družstev Světového poháru v letech na lyžích ve slovinské Planici sedmé místo. Potřetí v sezoně vyhráli Rakušané se suverénním náskokem 75,6 bodu před druhým Norskem, třetí skončilo Německo.

Lukáš Hlava
zdroj: ČTK/AP

Nejlepší z českých skokanů byl Hlava, který si v prvním kole výkonem 214,5 m vylepšil osobní maximum. Devátý muž průběžného pořadí SP Koudelka dvakrát překonal hranici dvou set metrů (208,5 a 205,5), zbývajícím reprezentantům se však tolik nedařilo. Janda předvedl výkony 172,5 a 203,5 m, Matura zaznamenal 161 a 165,5 m.

V neděli je v Planici na programu závěrečný závod sezony jednotlivců, který definitivně rozhodne o vítězi Světového poháru. Šance Rakušana Gregora Schlierenzauera předstihnout vedoucího Anderse Bardala je ale pouze teoretická, jelikož Nor má před finále náskok sto bodů, tedy přesně tolik, kolik získá vítězný skokan. Bardal se tak prakticky jistě stane třetím Norem v historii, který křišťálový globus získá.