Archiv D: 5x trenér

Češi dovedli zápas s Koreou do prodloužení. V něm však podlehli

Čeští sledgehokejisté prohráli ve svém úvodním duelu na paralympijských hrách s domácími Korejci 2:3 v prodloužení. V poslední minutě základní hrací doby srovnal svou druhou přesnou ranou v zápase Michal Geier, avšak už po třinácti vteřinách prodloužení Korejci rozhodli. V dalším utkání se Češi střetnou se soupeři ze Spojených států, jejich postup ze skupiny je však nyní již spíše teorií. Přímý přenos odvysílá v pondělí od 04:00 ČT sport a web ctsport.cz.

Michal Vápenka
zdroj: Reuters

Bezbrankový stav prolomil v 19. minutě I Ču-Sung poté, co zakončil únik tří Korejců na brankáře Michala Vápenku. Češi dokázali odpovědět ve vlastním oslabení, když v čase 38:55 při trestu Jiřího Raula skóroval Geier.

Za čtyři minuty vrátil domácím před 5000 diváky vedení Čung Sung-hwan, ale Češi dokázali 39 vteřin před koncem třetí třetiny v přesilové hře podpořené hrou bez brankáře v šesti proti čtyřem vyrovnat díky Geierově střele z pravého kruhu. Po 13 sekundách nastavení však Čung Sung-hwan zajistil výhru domácích.

Korea - ČR 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 43. a 46. Čung Sung-hwan, 19. I Ču-sung - 39. a 45. Geier.

Korea - Japonsko 4:1 (0:0, 1:0, 3:1), USA - Japonsko 10:0 (3:0, 6:0, 1:0).

Skupina A: Norsko - Itálie 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0), Kanada - Švédsko 17:0 (7:0, 5:0, 5:0).