Svět motorů

Češi doskákali ve Willingenu na páté místo, vyhráli domácí Němci

Willingen (Německo) - Čeští skokané na lyžích obsadili páté místo v závodu družstev ve Willingenu, který byl kvůli nepříznivému počasí zkrácen na jedno kolo. Kvarteto ve složení Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jan Matura a Roman Koudelka zopakovalo umístění z úvodního podniku sezony v Klingenthalu. Z vítězství se radovali domácí Němci.

Jan Matura
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Rok Rakun

Český tým táhli Janda s Koudelkou, kteří potvrdili formu z posledních dnů a předvedli skoky dlouhé 138 a 139,5 metru. Nejdelší let úvodního kola se podařil druhému muži průběžného pořadí SP Severinu Freundovi, který v proměnlivém větru dopadl v posledním pokusu úvodního kola na 149 metrů. Slovinský lídr seriálu Peter Prevc naopak předtím skočil jen 124 metrů.

Jury nechala navzdory sílícímu větru zahájit i finálové kolo, po dvou skocích ho ale přerušila a po kratším jednání se ho rozhodla zrušit. Podle platných výsledků po 1. kole tak skončil za vítěznými Němci o šest desetin bodu druhý tým Norska, třetí příčka patří Rakušanům před Slovinci.