Následuje
VK Ostrava - Kladno volejbal cz

Čechům se na X-Games nedařilo, Kraus upadl v kvalifikaci

Aspen (USA) - Nezdarem skončily pro české reprezentanty letošní hry extrémních sportů X-Games v Aspenu. Skikrosař Tomáš Kraus upadl v kvalifikaci a do finále už raději nenastoupil, neboť cítil lehkou bolest v tříslu a nechtěl riskovat případné větší zranění před olympijskými hrami. Kvůli bolavému kolenu z tréninku nejel závod snowboardcrossařů ani David Bakeš, do slopestylu a U-rampy nenastoupila ani Šárka Pančochová, která si podle zatím neověřených informací při tréninku vykloubila rameno.

Kraus odjel do Aspenu s cílem testovat lyže a připravit se na Vancouver. V kvalifikační části však zavadil lyží o jednu z branek a upadl. Hned se ale zvedl a jízdu dokončil, mohl tak nastoupit do vyřazovacích finálových jízd. "Ale lehce jsem cítil tříslo a nechtěl jsem riskovat nic vážnějšího. Už toho na mě bylo trochu moc. Bylo by to zbytečný riziko," uvedl Kraus.

Rahlves se na olympiádu možná nepodívá

Trať nebyla nijak extrémně náročná, podobala se té z minulých ročníků, kterých Kraus na X-Games absolvoval i s tím letošním již sedm. Nejlepším jeho výsledkem tak zůstalo čtvrté místo z roku 2006.

Ve vyřazovacích jízdách se zranil šestatřicetiletý Američan Daron Rahlves. Bývalý sjezdař byl po krkolomném pádu po jízdě v boulích odvezen na nosítkách, počtvrté v kariéře si vykloubil kyčel a jeho účast na OH je tak ohrožena, i když lékaři ji nevyloučili. Skikros vyhrál Američan Chris Del Bosco, bývalý Čech hájící kanadské barvy Stanley Hayer byl sedmý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy