Následuje
SP Německo

Březina zaskočil Vernera a je nečekaným mistrem republiky

Těšín (Polsko) - Souboj dvou českých olympioniků na společném mistrovství České republiky, Slovenska a Polska v krasobruslení vynesl překvapivý titul Michalu Březinovi, který o dvacet bodů porazil Tomáše Vernera. Evropský šampion z loňského roku za Březinou zaostal jak v sobotním krátkém programu, tak v nedělní volné jízdě, v níž upadl hned při úvodním skoku. Výsledkem byla nečekaně hladká porážka.

"Mrzí mě to, ale pro mě to není vrchol sezony. Ty přijdou až po polovině ledna," řekl Verner, který se po Americké brusli a finále Grand Prix v Japonsku stále zotavuje ze zdravotních problémů. Na potíže si zadělal především v sobotním krátkém programu. V něm skončil dvakrát na ledě. "S tím jsem hodně nespokojený. U trojitého axela to byla určitě moje chyba u odrazu. U čtveráku jsem najednou ležel na zemi, ale nejsem si vědom ničeho, co bych udělal špatně. S volnou jízdou jsem byl spokojen. Odskákal jsem, co měl, i když tam by pád na začátku a nevyšlo zařazení druhého čtverného toeloopa," rekapituloval šestinásobný český šampion.

Jeho největšího domácího soupeře naopak mistrovství zastihlo v pohodě. Obě jízdy zvládl Březina bez větších chyb. "Pro laika to mohlo vypadat, že to bylo čisté, ale malé chyby tam byly. Je co zlepšovat. Ale jsem spokojený. Udělal jsem všechny trojité skoky, co jsem měl v plánu," uvedl Březina, který mezi seniory vybojoval svůj první titul.

K němu nakročil už v sobotu. Po krátkém programu vedl nad Vernerem o třináct bodů, ale vidinou prvenství se nenechal rozhodit. "Soustředil jsem se na to, abych jel čistě. Věděl jsem, že když zajedu, co umím, budu spokojený. Je to úžasné. Ještě k tomu, že se mi podařilo porazit Tomáše takovým rozdílem. Nenapadlo by mě to ani ve snu. Ale jsme lidé, ne roboti, každý den to nejde zajet stejně," řekl Březina.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy