Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Švýcarsko

Březina si v Katovicích poranil rameno, do ostravského ME však bude fit

Brno – Společné mistrovství Česka, Slovenska, Polska a Maďarska skončilo pro krasobruslaře Michala Březinu zraněním. Na katovickém ledě vypovědělo službu rameno. Přestože to pro rodáka z moravské metropole znamená před blížícím se evropským šampionátem v Ostravě nepříjemnou komplikaci, zůstává pozitivní. Po Vánocích se naplno vrátí do tréninkového procesu a věří, že přípravu na jeden z vrcholů sezony bez problémů stihne. 

Michal Březina
zdroj: PA autor: Nathan Denette

"Komplikace je to jen na pár dní, kdy nemohu moc trénovat. Myslím si, že mi to i pomůže. Odpočinu si a budu čerstvý na přípravu, která bude pokračovat hned po Vánocích," prohlásil Březina.

Zranění si přivodil ve volné jízdě, kdy zaváhal při axelu a během pádu se vahou těla opřel o led. "Ramena mám trochu hypermobilní, více než normální lidi. Když mám blbý pohyb nebo přepadnu jako na republice, tak rameno nevydrží," přiznal šestadvacetiletý krasobruslař.

Je nám líto, video expirovalo.
Březina nedokončil závod v Katovicích kvůli zranění

Podobné problémy ale Březina neměl poprvé. I proto si rameno sám vrátil zpět a následně vyrazil na vyšetření do nemocnice.

"Už to zvládám sám, není to tak složité. Většinou se vrátí samo nebo mu musím trochu pomoct. Není to tak, že by se něco natáhlo, natrhlo nebo tam byla nějaká fraktura. V ten moment by se musela řešit operace," řekl bronzový medailista z evropského šampionátu v roce 2013.

Teď sice odpočívá doma v Brně, po Vánocích ale odletí zpět do Kalifornie, kde se připravuje pod vedením gruzínského trenéra Rafaela Arutjunjana. Že by zůstal v České republice až do konce ledna, kdy v Ostravě šampionát započne, neuvažoval.

"Trenér by nebyl nadšený, kdybych mu řekl, že chci zůstat měsíc doma a trénovat tady sám. I proto, že Rafael se mnou jede na Evropu, tak je nutné, abych se vrátil zpět, a přípravu jsme dotáhli do puntíku. Pak pojedeme do Ostravy," plánoval Březina.

Na šampionát v domácím prostředí zatím příliš nemyslí. "Je to závod jako každý jiný. Jede se každý rok a je celkem jedno kde. Ať by to bylo v Ostravě, ve Švédsku nebo někde jinde, tak musím zajet co nejlépe a na to se musím připravovat," podotkl účastník olympijských her ve Vancouveru a v Soči.

"Jen doufám, že to nedopadne jako v Bratislavě," přál si Březina, který na posledním ME výborně zvládl krátký program, ale poté hrubě chyboval ve volné jízdě a skončil desátý.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy