HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Boulařka Sudová skončila druhá na Světovém poháru v Calgary

Calgary (Kanada) – Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila druhá v závodu Světového poháru v jízdě v boulích v kanadském Calgary a poprvé v sezoně se prosadila na stupně vítězů. Vyhrála domácí hvězda Jennifer Heilová, která vede i průběžné pořadí. V celkovém pořadí je po třech závodech čtvrtá.

Heilová, kterou čeká příští měsíc ve Vancouveru obhajoba olympijského zlata z Turína, vybojovala v pátek 22. vítězství v seriálu ziskem 23,95 bodu. "Závodit doma, v rodné provincii, je paráda, když jsou všude kolem moji přátelé a má rodina," libovala si vítězka a adeptka na vancouverské zlato. Sudová za ní zaostala o 56 setin. Třetí skončila Rakušanka Margarita Marblerová s 23,16 bodu.

Závod mužů vyhrál rovněž úřadující olympijský šampion Australan Dale Begg-Smith a překazil dvojnásobný kanadský triumf. Na druhé místo odsunul domácího Vincenta Marquise. Další závody absolvují boulaři v Calgary dnes.