Boulařka Sudová byla v Lake Placid třetí

Lake Placid - Lyžařka v boulích Nikola Sudová skončila třetí ve čtvrtém závodu sezony v Lake Placid a vrátila se na průběžnou bronzovou pozici ve Světovém poháru. I počtvrté vyhrála Američanka Hannah Kearneyová.

Nikola Sudová
zdroj: ČT24

Sudová se probojovala na stupně vítězů podruhé během této zimy, protože třetí byla hned na úvod SP ve finské Ruce. Zároveň si připsala jubilejní 20. umístění na pódiu ve Světovém poháru.

Po předloňské operaci kolena se devětadvacetiletá Češka dnes znovu prosadila mezi světovou špičku, vedle obhájkyně trofeje Kearneyové ji porazila už jen Kanaďanka Justine Dufourová-Lapointeová. Stejné pořadí je i v seriálu. Stejně suverénní jako Kearneyová je Kanaďan Mikael Kingsbury, který ani napočtvrté nenašel přemožitele.

Závod SP v akrobatickém lyžování v boulích v Lake Placid (USA):

Muži: 1. Kingsbury (Kan.) 25,32, 2. Deneen (USA) 24,00, 3. Marquis (Kan.) 21,86.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 13 závodů): 1. Kingsbury 400 b., 2. Cota 220, 3. Kashima (oba USA) 194.

Ženy: 1. Kearneyová (USA) 23,52, 2. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 22,85, 3. N. Sudová (ČR) 22,78.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 13 závodů): 1. Kearneyová 400, 2. J. Dufourová-Lapointeová 240, 3. N. Sudová 194, ...45. Hnyková (ČR) 1.